بخونید، خونده بشید!
در ایران می‌مانم
بخونید، خونده بشید!
موضوع آزاد
این مطلب به بعدا می خوانم شما افزوده شد!
خودت انتخاب کن
اختصاصی موضوع آزاد
مهزاد الیاسی مهزاد الیاسی

از این‌که اسم خودم رو بذارم نویسنده، کوله‌گرد، مردم‌شناس یا روزنامه‌نگار پرهیز می‌کنم؛ چون دوست‌دارم هروقت که خواستم هیچ‌کدوم نباشم.

دنبال کن
در ایران می‌مانم
6 دقیقه مطالعه / 1 سال پیش
img-content
در ایران می‌مانم

این روزها باید دائم به سوال "قصد رفتن نداری؟" خیلی‌ها جواب پس بدهم. خودِ مطرح‌کردن این سوال مثل همیشه متعجبم می‌کند. خیال‌تان را راحت کنم. من قصد رفتن از ایران ندارم. صِرف خارج از ایران زندگی کردن را هم نه موفقیت می‌دانم و نه شکست. ضمن اینکه فراموش نمی‌کنم محترمانه نشستیم سر میز مذاکره و با مردم دنیا عهد برجام بستیم. مگر ما بدعهدی کردیم که الان بدهکار باشیم؟ خلاصه این که من می‌مونم. تلاشم رو هم چندبرابر می‌کنم. اصلا از ایران ویرانه‌ هم بماند من می‌ایستم که آوار بریزد سرم. هرکاری بقیه کردن منم می‌کنم. این از من!

در واقع این روزها، علی‌رغم سال بسیار سختی که گذشت و اوضاع قاراشمیش مالی(مثل همه)، حالم با یوگا و توجه به غذا و تنفس خوش است خیلی. دارم با عادت‌های نادرستم مبارزه می‌کنم و هرچه یادگرفته بودم را فراموش می‌کنم. در واقع سر خر را کج کرده‌ام و مسیر را برعکس می‌روم. سفر زندگی، من را به سکوت و سکون رضایت‌بخشی رسانده که بازش نمی‌نهم. 


پ.ن یک: چهارشنبه این هفته کارگاهی با ظرفیت محدود با عنوان "سفر با کوله‌پشتی" در خانه الکا برگزار می‌کنم که لینک ثبت‌نامش را در استوری گذاشتم. در این سال‌ها، شونصد هزارتا پیغام سوال درباره سفر دریافت کردم که نتونستم درست جواب بدم. امیدوارم دو ساعت کارگاه برای به اشتراک‌گذاری تجربه‌‌ام کافی باشد.

پ.ن دو: دنبال خانه‌ای هستم در طبیعت استان البرز و یا شمال ایران (گیلان و مازندران) که رهن کنم برای رفت‌وآمد بین تهران و شمال. اگر موردی معرفی کنید ممنون می‌شم. پیغام بدید لطفا.

پ.ن آخر: چیه نشستیم همه عزا گرفتیم بابت اوضاع ایران؟ کمی روحیه و امیدواری بدمیم. رسما دارن یه عده رو می‌رونن از مملکت. مو اصلا مشکوکُم. اگر شما هم انتخاب‌تان ماندن است با هشتگ #درایران_می‌مانم دلایل تصمیم‌تون رو به بقیه اطلاع بدید. من که می‌گم بمونیم خودمون رو تحمیل کنیم. با همین تیپ و قیافه و عقاید. همون کاری که چهل ساله توش استاد شدیم. همون روشی که در طول تاریخ باهاش مهاجمین‌مون رو سربه راه کردیم. والا!


خلاصه مطلب: اونی که باید بره من نیستم.

نویسنده
مهزاد الیاسی
برچسب‌ها
اشتراک گذاری
از همین نویسنده مشاهده همه
img-content
like1K
tag
مهزاد الیاسی مهزاد الیاسی 1883 خواننده / 9 دقیقه مطالعه | 2 سال پیش
img-content
مهزاد الیاسی مهزاد الیاسی 5 دقیقه مطالعه | 2 سال پیش
مطالب مرتبط مشاهده همه
img-content
احسان رضایی احسان رضایی 1362 خواننده / 11 دقیقه مطالعه | 1 ماه پیش
img-content
فرزین سوری فرزین سوری 1197 خواننده / 8 دقیقه مطالعه | 1 ماه پیش
img-content
3898 خواننده / 20 دقیقه مطالعه / 1 ماه پیش
دیدگاه‌ها
comment_icon دیدگاهت رو بنویس...

برای ثبت نظر ابتدا وارد شوید

mozooazad
به مطالعه مطالب خوب و مفید علاقه‌مندید ؟
عضو خبرنامه پرخواننده‌ترین مطالب موضوع آزاد شوید !
* 2 خبرنامه در هفته. بهترین مطالب موضوع آزاد.
تمامی فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.