بخونید، خونده بشید!
ایستگاه رادیویی TED
بخونید، خونده بشید!
موضوع آزاد
این مطلب به بعدا می خوانم شما افزوده شد!
خودت انتخاب کن
اختصاصی موضوع آزاد
امیرسینا همایونی امیرسینا همایونی

یادداشت‌های یک پزشک جوان

دنبال کن
ایستگاه رادیویی TED
5 دقیقه مطالعه / 1 سال پیش
img-content
ایستگاه رادیویی TED

اکثر ما برای رفت و آمد به محل کار یا تحصیل، هر روز چندین ساعت را در وسایل نقلیه می‌گذرانیم. شاید این زمان به چشم نیاید و ناچیز انگاشته شود، اما حتی اگر روزانه ۲ ساعت را در راه بگذرانیم، حدوداً یک‌هشتم زمان بیداری روزانه‌ی ما به جابجایی اختصاص می‌یابد!
اگر خودتان راننده‌ی خودرو باشید، دیگر به سختی می‌شود برای این زمان استفاده‌ی مفید دیگری متصور شد. برای همین قصد دارم در این مطلب از اپلیکیشن NPR و ایستگاه رادیویی TED Radio Hour بنویسم.
احتمالاً تا به حال TED Talk دیده‌اید. TED یک سازمان رسانه‌ای است که کنفرانس‌هایی با موضوع‌های متنوع را به صورت رایگان منتشر می‌کند و شعارش اینست: «ایده‌هایی که ارزش انتشار دارند!»
استیون هاوکینگ، بیل کلینتون، بیل گیتس، ریچارد داوکینز، سم هریس و... افراد سرشناسی هستند که تد تاک داشته‌اند. ویدئوی کامل کنفرانس‌ها را می‌توانید در TED.com مشاهده کنید.
اما هر هفته در ایستگاه رادیویی تد، یک برنامه‌ی ویژه قرار داده می‌شود. در این برنامه از سخنرانان چند تد تاک مشابه دعوت می‌شود تا راجع به ابعاد مختلف موضوع صحبت کنند. میزبانی این برنامه بر عهده‌ی «گای راز» است و یکی از پرشنونده‌ترین برنامه‌های رادیویی دنیا به حساب می‌آید.
اگر تسلط نسبتاً خوبی روی زبان انگلیسی دارید، به سختی می‌توان برای اوقات رانندگی، کاری مفیدتر از گوش دادن به یکی از برنامه‌های این ایستگاه رادیویی برشمرد. موضوع‌های این برنامه محدود به علم نیست. مثلاً در برنامه‌های هفته‌های اخیر به موضوع‌هایی مثل «رشد فکری کودکان»، «اعتماد و عواقب آن»، «عواقب نژادپرستی» و «رمزگشایی عواطف» پرداخته شده است.
برای استفاده از ایستگاه رادیویی تد به اپلیکیشن NPR احتیاج دارید که به راحتی قابل دانلود است. طول هر قسمت از این برنامه حدوداً ۵۰  دقیقه است و به جز قابلیت پخش آنلاین، امکان دانلود نیز وجود دارد.


این مقاله که قبلا در سایت یادداشت‌های یک پزشک جوان منتشر شده بود از مجموعه مقالات برگزیده وب فارسی است که در موضوع آزاد بازنشر می‌شود.

نویسنده
امیرسینا همایونی
برچسب‌ها
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط مشاهده همه
img-content
14 دقیقه مطالعه / 3 ماه پیش
img-content
ارسطو شهابی ارسطو شهابی 10 دقیقه مطالعه | 3 ماه پیش
img-content
محمدرضا ایدرم محمدرضا ایدرم 1638 خواننده / 10 دقیقه مطالعه | 3 ماه پیش
دیدگاه‌ها
comment_icon دیدگاهت رو بنویس...

برای ثبت نظر ابتدا وارد شوید

mozooazad
به مطالعه مطالب خوب و مفید علاقه‌مندید ؟
عضو خبرنامه پرخواننده‌ترین مطالب موضوع آزاد شوید !
* 2 خبرنامه در هفته. بهترین مطالب موضوع آزاد.
تمامی فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.