بخونید، خونده بشید!
تهِ دیگ!
بخونید، خونده بشید!
موضوع آزاد
این مطلب به بعدا می خوانم شما افزوده شد!
خودت انتخاب کن
اختصاصی موضوع آزاد
نادر فتوره‌چی نادر فتوره‌چی

 روزنامه‌نگار، مترجم و نویسنده ایرانی

دنبال کن
تهِ دیگ!
7 دقیقه مطالعه / 1 سال پیش
img-content
تهِ دیگ!

«آرمین ما کاناداست». این شکل چِرک پُز دادنِ «کوکب خانم» یا «هوشنگ خان» در یک «ولیمه» یا «دورۀ رامی» در ابتدای دهه 70 نیست؛ شیوه ابراز دلتنگی «زهرا نژاد بهرام»، نماینده «مردم تهران» در شورای شهر برای «آرمین»شان در اینستاگرام است.

«آرمین»شان کاناداست و چون ایشان بر ما مردم تهران منت گذاشته‌اند و «وظیفه سنگین» نمایندگی‌مان را در این «مقطع حساس کنونی» بر دوش گرفته‌اند،  ظاهرا ناچارند این دوری را تحمل کنند و  بین ما گره گوری‌ها در «تهران» بمانند.

معلوم است خانم نژاد بهرام علاقه زیادی به خانواده دارند، چرا که قبل از این نیز در زمان برگزاری جلسات انتخاب شهردار، نام «علیرضا جاوید»، همسر دخترخاله و البته معاون قالیباف را در فهرست «گزینه‌های شهرداری تهران» گذاشته بودند که البته همان زمان برخی از اصلاح‌طلبان ساکن  اپلیکیشن«توئیتر» گره‌ای الکی بر ابرو انداختند و برای یکی دو روز «آی و اوی» و غرولند کردند که چرا فلانی اسم فلانی را یواشکی در لیست چپانده و قصدش چه بوده است و «مبادا که یک الهه راستگوی دیگر ظهور کند» و غیره و ذالک که البته اولدورم بولدورم‌ شان که با ترجیع‌بند «باید پیگیری شود» و «بررسی می‌کنیم» و «اجازه نخواهیم داد» همراه بود، 48 ساعت بیشتر طول نکشید و از 140 کاراکتر مجاز برای «نقد سازنده» فراتر نرفت و هرگز هم بررسی نشد که چه شد ناگهان نام خصم در فهرست خودی‌ها جاخوش کرد.

هیچ سابقه دیگری هم از ایشان در اینترنت وجود ندارد، الا همین دو موردی که عرض شد، یعنی:
1- چپاندن اسم شوهر دخترخاله در لیست گزینه‌های شهرداری تهران
2-ابراز دلتنگی برای «آرمین» که «کاناداست» و «بزرگ میشه دور از ما»(جمله بندی را).

به علاوه «دوستی صمیمی با شهیندخت مولاوردی» و البته یکی دو تا هم عکس با مسجدجامعی و بقیه اعضاء و حضور در «خیریه رعد» که البته این فقرات جزو «رزومه» دختر بچه‌های دبیرستانی پلاس در حوالی پارک آب و آتش هم محسوب نمی‌شود، چه رسد به سابقه و فعالیت یکی از 21 عضو تصمیم‌گیر برای زندگی 13 میلیون انسان.

حالا شاید بتوان در پرتو چنین «نماینده»ای، آن جمله هفته گذشته سعید حجاریان را اعترافی مهم به شکست «سیاست ورزی سازشکارانه» سال‌های اخیر دانست:«کفگیرمان به ته دیگ خورده است».

بله، مصداق بارز «تهِ دیگ» همین خانم نژادبهرام است که یک شبه ره صد ساله را طی کرده اما دچار این توهم شده که این «لطف» و «بزرگمنشی»او بوده که این راه را طی کند، نه مردمی که «از سر ناچاری» و در کوران هیجان کاذب «وای فردا نکنه رئیسی بیاد بالا» او را بر کرسی‌ای نشاندند که در یک انتخابات آزاد، بی‌شک جز خودش و فک و فامیل و دخترخاله‌اش کسی به او رای نمی داد، چه رسد که جزو 21 نفر اول پایتخت شود و کل رزومه‌اش به همان عکس در خیریه رعد و قربان صدقه در اینستاگرام برای «آرمین ما» محدود باقی می‌ماند و ما نیز هرگز با «آرمین جان» و «شوهر دخترخاله» ایشان، تا این حد که الان آشنا هستیم، آشنا نمی‌شدیم.

البته انصاف را باید رعایت کرد و از دیگر عضو محترم هیات رئیسه، خانم «بهاره آروین» هم در بحث «ته دیگ» یاد کرد که چندی پیش ناراحتی خود از «دو پاره شدن سفر» شان به خاطر پذیرش مسئولیت «نمایندگی مردم در شورای شهر» را اینگونه در «دلنوشته»ای در اینستاگرام به اشتراک گذاشته بودند:«وقتی مجبور شدیم برای ثبت نام در انتخابات، تهران باشیم و سفر را دو پاره کنیم، دیگر کل بهار را از دست دادیم».

یا آن یکی که حتی اسمش را هم نمی‌دانم و در شهری که میلیون میلیون گرسنه و کودک کار و گورخواب دارد،  کمیته «حمایت از گربه‌ها» راه انداخته و هنرش شده اینکه گربه‌اش را بغل کند و عکسش را بگذارد در اینستاگرام و کاربران هم برایش بنویسند «ناز بشه گربه‌تون» خانم افتخاری یا فخاری یا یک همچین چیزی.
به این معنا، تا این لحظه مجموعه فعالیت‌های سه عضو شورای شهر را می‌توان اینگونه خلاصه کرد:

1- پُز داشتن بچه و فک و فامیل در کانادا
2-منت دوپاره شدن سفر آخر هفته
3-گذاشتن عکس گربه در اینستاگرام

و البته ضروریست که از جناب مسجدجامعی هم که در طی 4 سال گذشته به خرج مردم تهران، حسابی گردش کردند و ناهار خوردند و خندیدند و چای دپش قند پهلو به بدن زدند، یادی مختصر بکنیم و بعدا اگر فرصت شد، در متنی مجزا بپرسیم که دقیقا جز چاکرم مخلصم با قالیباف و چمران، چه کاری برای مردم تهران در سال‌های نمایندگی انجام داده‌اند.

و باز صد رحمت به همین آقای حجاریان که دستکم می‌داند «کفگیر به ته دیگ خورده» نه آنکه مثل بقیه«ژنرال»ها دچار این هپروت باشد که «تهِ دیگ، سقف مطالبه همین گره گوری‌هاست».

نویسنده
نادر فتوره‌چی
برچسب‌ها
اشتراک گذاری
از همین نویسنده مشاهده همه
img-content
نادر فتوره‌چی نادر فتوره‌چی 1955 خواننده / 6 دقیقه مطالعه | 2 سال پیش
img-content
like1K
tag
نادر فتوره‌چی نادر فتوره‌چی 1368 خواننده / 4 دقیقه مطالعه | 2 سال پیش
مطالب مرتبط مشاهده همه
img-content
15 دقیقه مطالعه / 6 ماه پیش
img-content
12 دقیقه مطالعه / 1 سال پیش
img-content
شروین وکیلی شروین وکیلی 7 دقیقه مطالعه | 1 سال پیش
دیدگاه‌ها
comment_icon دیدگاهت رو بنویس...

برای ثبت نظر ابتدا وارد شوید

1 سال پیش
چرا فقط به خانم‌ها در شورای شهر گیر‌ داده‌اید؟ آقایون مورد گیر دادنی نداشتند؟
mozooazad
به مطالعه مطالب خوب و مفید علاقه‌مندید ؟
عضو خبرنامه پرخواننده‌ترین مطالب موضوع آزاد شوید !
* 2 خبرنامه در هفته. بهترین مطالب موضوع آزاد.
تمامی فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.