بخونید، خونده بشید!
تونل زمان؛ از آزادی به آریامهر
بخونید، خونده بشید!
موضوع آزاد
این مطلب به بعدا می خوانم شما افزوده شد!
خودت انتخاب کن
اختصاصی موضوع آزاد
پژمان راهبر پژمان راهبر

پژمان راهبر سمبل نسل نوگرای ورزشی نویسان ایران می باشد. وی با قلم توانا و نگاه ویژه اش تأثیر بسزایی در حرکت رو به جلوی این نسل داشته است.

دنبال کن
تونل زمان؛ از آزادی به آریامهر
2 دقیقه مطالعه / 2 سال پیش
img-content
تونل زمان؛ از آزادی به آریامهر

یک لحظه فکر کردم توی انتخابی 78 هستیم، با پروین، گازرانی، روشن، آقا شرفی و حجازی. با خیلی های دیگر. توی همین حال و هوای دیروز و امروز، با حریف‌های همان وقت‌ها که هنوز نمی‌توانستند از چین و ماچین و فرنگ و شاخ آفریقا، لباس یک تیم واحد را بپوشند و نفس ما را بگیرند. فکر کردم، توی سال 55 - 56؛ با پرویز(خان) زاهدی و اردشیر(خان) لارودی و اگر شانس یارمان باشد مهدی اسداللهی بزرگ گعده داریم و باهم می‌رویم ورزشگاه آریامهر برای تماشای بچه‌های حشمت؛ جایی که عزت و احترام‌مان می‌کنند که آن وقت‌ها کیهان ورزشی - دنیای ورزش، غول‌های عجیب و غریب هستند. فکر کردم، روزها، روزهای نت برداشتن و نوشتن روی کاغذ است و حرف زدن درباره تکنیک پروین و سرزنی غفور و مشکل قلب دفاع و این که پرویز قلیچ باید برگردد یا نه. این که بایستیم آخر تمرین تا حشمت خان بیاید و گپی بزنیم و خبری بگیریم و بعد برگردیم خانه و ادامه‌اش را بگذاریم برای فردا که نه تلگرامی هست و نه سایتی و نه روزنامه‌ای و تازه روشن‌زاده و مانوک خبرهایشان را از ما می‌گیرند. فکر کردم هیچ چیز از حریف بعدی(کره جنوبی )نمی‌دانیم اما یک جوری با چرخش قلم کار را در می‌آوریم و آب از آب تکان نمی‌خورد. 
فکر کردم چه خوب بود اگر می‌شد آدم پرت شود به یک بعداز ظهر فوتبالی دهه پنجاهی،تا 40 سال بعد، اگر این عکس را دید یادش بیاید که 40سال پیش آخر تمرین ناصر آمد و پای عکس یونس علیشیری نوشت: تقدیم به خوانندگان دنیای ورزش.

نویسنده
پژمان راهبر
برچسب‌ها
اشتراک گذاری
از همین نویسنده مشاهده همه
img-content
پژمان راهبر پژمان راهبر 7 دقیقه مطالعه | 2 سال پیش
img-content
پژمان راهبر پژمان راهبر 3 دقیقه مطالعه | 2 سال پیش
img-content
پژمان راهبر پژمان راهبر 4 دقیقه مطالعه | 2 سال پیش
دیدگاه‌ها
comment_icon دیدگاهت رو بنویس...

برای ثبت نظر ابتدا وارد شوید

mozooazad
به مطالعه مطالب خوب و مفید علاقه‌مندید ؟
عضو خبرنامه پرخواننده‌ترین مطالب موضوع آزاد شوید !
* 2 خبرنامه در هفته. بهترین مطالب موضوع آزاد.
تمامی فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.