بخونید، خونده بشید!
آدم‌هایی که مارادونا نشدند
بخونید، خونده بشید!
موضوع آزاد
این مطلب به بعدا می خوانم شما افزوده شد!
خودت انتخاب کن
اختصاصی موضوع آزاد
پژمان راهبر پژمان راهبر

پژمان راهبر سمبل نسل نوگرای ورزشی نویسان ایران می باشد. وی با قلم توانا و نگاه ویژه اش تأثیر بسزایی در حرکت رو به جلوی این نسل داشته است.

دنبال کن
آدم‌هایی که مارادونا نشدند
3 دقیقه مطالعه / 2 سال پیش
img-content
آدم‌هایی که مارادونا نشدند

بین آدم‌هایی که هیچ وقت مارادونا نشدند، چند هزارتایی‌شان در ایران بودند. آدم‌هایی که جام جهانی 1986 دیدشان را نسبت به فوتبال عوض کرد. آدم‌هایی که با چشم گرد شده، گل مارادونا به انگلیس را دیدند و دیگر آنی نشدند که قبل اش بودند. آدم‌هایی که فردا، توپ دولایه‌شان را کاشتند وسط زمین و زدند به قلب هرکه جلوی‌شان بود. آدم‌هایی که اگر هم مثل دیه‌گو توپ‌ها را به تور گل‌های کوچک و بزرگ رساندند، خودشان بودند و آن همان جمع کوچک بازی‌های سه به سه که لابد هر 5 تا به خون مارادونای کوچک کوچه تشنه بودند.
این که آدم مارادونا بشود، چیز عجیب پیچیده ایست. یکی اش این که هرکسی باید از انگلیس – آرژانتین شخصی نهایت استفاده را ببرد. یکی دیگر هم این که انگلیس- آرژانتین اش، باید واقعی باشد. باید شیلتون، تری فنویک، گلن هادل، ری ویلکینر و تری بوچر را دریبل بزند ، تازه باید خورخه والدانویی روی دست تو باشد که در تمام صحنه، مدافعان از ترس پاس دادن به او با تردید به سمت تو بیایند. پس، توی این دنیای به این بزرگی، فقط یکی هست که می‌تواند مارادونا باشد و در ژوئن 1986 در بهترین فرم ممکن باشد و در بازی ¼ نهایی مقابل انگلیس گل قرن را بزند. مارادونا، که درتولد 56 سالگی عمرا به این فکر کرده باشد که توی 25 سالگی با آنهایی که یک توپ شقایق تنها سلاح و دلخوشی‌شان در این دنیا بود چه کرد. آدمهایی که می‌خواستند مارادونا باشند اما انگلیس – آرژانتینی برایشان پیش نیامد پس نجار و اشپز و روزنامه نگار و مهندس و تراشکار و کارمند شدند. آدم‌هایی که 56 سالگی مارادونا را با مقایسه‌اش با مسی جشن بگیرند تا شاید یک روز خدا یادشان برود که دوره‌شان بدجور گذشته.

نویسنده
پژمان راهبر
برچسب‌ها
اشتراک گذاری
از همین نویسنده مشاهده همه
img-content
پژمان راهبر پژمان راهبر 7 دقیقه مطالعه | 2 سال پیش
img-content
پژمان راهبر پژمان راهبر 2 دقیقه مطالعه | 2 سال پیش
img-content
like1K
tag
پژمان راهبر پژمان راهبر 1115 خواننده / 4 دقیقه مطالعه | 2 سال پیش
دیدگاه‌ها
comment_icon دیدگاهت رو بنویس...

برای ثبت نظر ابتدا وارد شوید

mozooazad
به مطالعه مطالب خوب و مفید علاقه‌مندید ؟
عضو خبرنامه پرخواننده‌ترین مطالب موضوع آزاد شوید !
* 2 خبرنامه در هفته. بهترین مطالب موضوع آزاد.
تمامی فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.