بخونید، خونده بشید!
شاید بخواهید روی لایک‌های خود تجدید نظر کنید
بخونید، خونده بشید!
موضوع آزاد
این مطلب به بعدا می خوانم شما افزوده شد!
خودت انتخاب کن
اختصاصی موضوع آزاد
شاید بخواهید روی لایک‌های خود تجدید نظر کنید
تیم تحریریه موضوع آزاد
1465 خواننده / 4 دقیقه مطالعه / 6 ماه پیش
like1K
img-content
ایشــو مگ ایشــو مگ
گزیــــده‌ تر بخوانیـــــد
دنبال کن
شاید بخواهید روی لایک‌های خود تجدید نظر کنید

واکنش‌های فیس‌بوک فقط به یک مورد (لایک) خلاصه شده بود. این شرکت در نهایت آشکار کرد که چگونه دکمه‌ی لایک که دوباره آن را طراحی کرده‌اند، روی فید‌خبری شما تاثیر می‌گذارند.
به نظر می‌رسد فیسبوک برای تشخیص مطالبی که در فید‌خبری شما می‌آیند، روی واکنش‌های شکلک (عشق، هاها، تعجب، غم و خشم) فیسبوک تمرکز بیشتری نسبت به لایک گذاشته است.
سخنگوی فیسبوک در بیانیه‌ای گفته بود: "طی چند سال گذشته دریافتیم اگر مردم بخواهند سبک خاصی از مطلب را بیشتر ببینند، با گذاشتن یک واکنش شکلک روی مطلب مورد علاقه‌شان، سیگنال قوی‌تری نسبت به لایک کردن به وجود می‌آورند. بنابراین ما سعی داریم برای مشخص کردن علاقه‌ی هرکسی، تاثیر واکنش‌ها را در شکلک‌ها بیشتر از لایک بالا ببریم."
به عبارت دیگر وقتی لایک کردن به فیسبوک اطلاع می‌دهد که شما به چیزی علاقه دارید و دوست دارید مطالب بیشتری در آن مورد ببینید، استفاده از هر کدام از شکلک‌های احساسات، حتی شکل "منفی" آن، مانند خشم، سیگنال‌ قوی‌تری برای فیسبوک ارسال می‌کند.
فیس‌بوک اشاره می‌کند که در حال حاضر همه‌ی واکنش‌ها به یک اندازه تاثیر دارند. بنابراین الگوریتم فیدخبری فیس‌بوک تحت تاثیر نوع احساسی که شما نشان می‌دهید (عشق، غم یا خشم)، قرار نمی‌گیرد.
عکس‌العمل نشان دادن با شکلک‌ها یک قدم جلوتر از لایک زدن است، پس تعجبی ندارد که فیس‌بوک فید‌خبری خود را با واکنش‌ها تنظیم کند؛ اما جالب است که همه‌ی واکنش‌ها تاثیر یکسانی می‌گذارند. لااقل در حال حاضر اینطور است. فیس‌بوک با بررسی بیش از نیمی از واکنش‌هایی که در شبکه به اشتراک گذاشته شد، می‌گوید "عشق" با فاصله‌ی زیادی محبوب‌ترین واکنش موجود است.

همچنین این به‌روز‌رسانی این سوال را پیش می‌آورد که آیا داده‌هایی که از واکنش‌ها به دست می‌آید، می‌توانند برای تبلیغات یا اهداف دیگری خارج از فید‌خبری استفاده شوند یا خیر (فیس بوک به کسانی که او را تبلیغ می‌کنند می‌گوید که همه واکنش‌ها به اندازه‌ی "لایک" تاثیر دارند). بعضی از فعالان حریم خصوصی، نسبت به اینکه برخی از این ویژگی‌ها می‌تواند باعث جمع‌آوری داده‌های کاربران شوند، ابراز نگرانی کرده‌اند.

یک هنرمند حتی تا جایی پیش رفت که پسوند اختصاصی‌ای برای گوگل کروم اختصاص داد تا هربار روی "لایک" کلیک می‌کنید، به صورت تصادفی یکی از واکنش‌ها را انتخاب کند، تا به این طریق احساس واقعی شما را از فیس‌بوک پنهان کند.

صرفنظر از اینکه شما چه احساسی نسبت به واکنش‌های فیسبوک دارید، به‌روز‌رسانی شدن این ویژگی یادآور خوبی بود تا به خاطر داشته باشید، هر کاری که در شبکه‌های اجتماعی انجام می‌دهید، به نحوی روی فید خبری شما تاثیر می‌گذارد.

بهترین راه سیگنال فرستادن به فیس‌بوک و نشان دادن اینکه شما چه چیزی را دوست ندارید، این است که به سادگی آن را نادیده بگیرید. فراموش نکنید که می‌توانید تنظیمات بخش فید خبری فیس‌بوک خود را نیز تغییر دهید.

مترجم
پرستو پورگیلانی
منبع
mashable
برچسب‌ها
اشتراک گذاری
از همین وب‌سایت مشاهده همه
img-content
1886 خواننده / 6 دقیقه مطالعه / 1 ماه پیش
img-content
16707 خواننده / 5 دقیقه مطالعه / 1 ماه پیش
img-content
9042 خواننده / 9 دقیقه مطالعه / 1 ماه پیش
مطالب مرتبط مشاهده همه
img-content
2695 خواننده / 10 دقیقه مطالعه / 6 ماه پیش
دیدگاه‌ها
comment_icon دیدگاهت رو بنویس...

برای ثبت نظر ابتدا وارد شوید

mozooazad
به مطالعه مطالب خوب و مفید علاقه‌مندید ؟
عضو خبرنامه پرخواننده‌ترین مطالب موضوع آزاد شوید !
* 2 خبرنامه در هفته. بهترین مطالب موضوع آزاد.
تمامی فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.