بخونید، خونده بشید!
این 10 علامت نشان می‌­دهد شما با یک بیمار روانی روبرو هستید
بخونید، خونده بشید!
موضوع آزاد
این مطلب به بعدا می خوانم شما افزوده شد!
خودت انتخاب کن
اختصاصی موضوع آزاد
این 10 علامت نشان می‌­دهد شما با یک بیمار روانی روبرو هستید
تیم تحریریه موضوع آزاد
1348 خواننده / 6 دقیقه مطالعه / 1 ماه پیش
like1K
img-content
ایشــو مگ ایشــو مگ
گزیــــده‌ تر بخوانیـــــد
دنبال کن
این 10 علامت نشان می‌­دهد شما با یک بیمار روانی روبرو هستید

اختصاصی موضوع آزاد:
همه قرار ملاقات­های ما به افراد عادی و معمولی محدود نمی­شود و احتمال دارد که شما ناخواسته با یک بیمار روانی قرار ملاقات داشته باشید که در صورت مواجهه با علائمی که در این مطلب به آنها اشاره می­کنیم متوجه خواهید شد که آیا این فرد بیمار روانی است یا خیر.بیماران روانی در صورت مخفی کردن علائم بیماری­شان از شما می­توانند به لحاظ روحی و جسمی به شما آسیب بزنند بنابراین باید بیشتر هشیار باشید و این علائم را در آنها شناسایی کنید.

1- آنها فاقد حس همدلی هستند
زمانی که فرد مورد نظر شما نسبت به هیچ صحنه یا اتفاق احساسی عکس العمل نشان نمی‌­دهد و در واقع احساسات او چه در زمینه منفی یا مثبت بروز پیدا نمی‌­کند او از یک بیماری روانی رنج می‌­برد. این افراد با ورود به یک رابطه دو نفره هم به هیچ عنوان احساس مهربانی یا همدلی نسبت به همسرشان نشان نمی‌دهند.

2- بیماران روانی همواره دروغ می‌­گویند
آیا احساس می­‌کنید با فردی که در حال آشنایی با او هستید در یک رابطه بدون صداقت قرار دارید و دروغ گفتن برای طرف مقابل‌تان تبدیل به یک عادت معمولی شده است؟ بیماران روانی اغلب تمایل دارند که در ارتباط با همه چیز دروغ بگویند که این موجب تزلزل در روابط‌شان می‌­شود.

3- آنها شما را در برابر دیگران تحقیر می‌­کنند
همه ما برای انتخاب همسر به فردی نیاز داریم که به لحاظ روانی پشتیبان ما بوده و از ما حمایت کند و زمانی که فردی شما را در مقابل دیگران مورد تمسخر قرار می­‌دهد به این معنا است که نسبت به احساسات شما بی­ توجه است.

4- آنها نیاز به توجه دارند اما به کسی توجه نمی­‌کنند
از دیگر نشانه­‌های بیماران روانی این است که به شدت به توجه دیکران نیاز دارند و سعی می­‌کنند همواره جلب توجه کنند اما در مقابل به نیازهای طرف مقابل‌شان توجه نمی‌­کنند و همین مساله موجب بروز رابطه ای یک طرفه می‌­شود.

5- آنها همواره شما را سرزنش می‌­کنند
بیماران روانی عاطفی به شدت تمایل دارند که دیگران را به خاطر رفتارهایشان سرزنش کنند و اغلب مسئولیت کارهای خودشان را به عهده نمی­‌گیرند و آن را به گردن دیگران می اندازند.

6- آنها شما را از همه دور می­‌کنند
به این دلیل که این افراد به توجه دیگران نیاز دارند شما را به دور از دیگران و در یک فضای احساسی بسته قرار می‌­دهند تا به شخص دیگری توجه نداشته باشید و این باعث می­‌شود شما از دوستان و خانواده‌­تان فاصله بگیرید و به شما می­‌گویند که به آنها نیازی ندارید.

7- آنها از شما باج می‌­گیرند
زمانی که شما کاری را انجام دهید که آنها دوست ندارند به هیچ عنوان از طریق مسالمت آمیز این موضوع را به شما نمی­‌گویند و سعی می‌­کنند در موقعیت‌­های مشابه از شما انتقام گرفته یا باج بگیرند.

8- آنها هیچ گاه پشیمانی­ خود رانشان نمی­‌دهند
بر خلاف کارهای بدی که احتمال دارد انجام دهند و تعداد دفعاتی که شما را ناراحت می‌­کنند به هیچ عنوان از کارشان ابراز ندامت نمی­‌کنند و به شدت تلاش می‌­کنند که مشکل در رابطه شما را ناشی از رفتارهای شما نشان دهند و شما را مقصر اصلی بدانند.

9- آنها در شوخی­‌هایشان رفتارهای سادیسمی دارند
هر فردی میزانی از شوخ طبعی را در وجودش دارد اما بیماران روانی از چیزهای عجیبی لذت می­برند که ممکن است در آنها به دیگران آسیب بزنند.

10- آنها می­‌توانند خودشان را بسیار جذاب نشان دهند
بر خلاف رفتارها و برخوردهای نادرستی که دارند اغلب بیمارانی که دچار مشکلات روانی هستند شخصیت کاریزماتیک و جذابی دارند و این می­‌تواند مساله را خطرناک­تر کند زیرا به دلیل جذابیتی که دارند شما را قانع می­‌کنند که همه چیز بر وفق مراد است و در همین زمان است که شما باید بیشتر احتیاط کنید.

مترجم
وحیده امینی
منبع
lifehack
برچسب‌ها
اشتراک گذاری
از همین وب‌سایت مشاهده همه
img-content
1227 خواننده / 6 دقیقه مطالعه / 1 ماه پیش
img-content
3653 خواننده / 6 دقیقه مطالعه / 1 ماه پیش
img-content
4130 خواننده / 10 دقیقه مطالعه / 2 ماه پیش
مطالب مرتبط مشاهده همه
img-content
1227 خواننده / 6 دقیقه مطالعه / 1 ماه پیش
img-content
2942 خواننده / 7 دقیقه مطالعه / 1 ماه پیش
img-content
3653 خواننده / 6 دقیقه مطالعه / 1 ماه پیش
دیدگاه‌ها
comment_icon دیدگاهت رو بنویس...

برای ثبت نظر ابتدا وارد شوید

mozooazad
به مطالعه مطالب خوب و مفید علاقه‌مندید ؟
عضو خبرنامه پرخواننده‌ترین مطالب موضوع آزاد شوید !
* 2 خبرنامه در هفته. بهترین مطالب موضوع آزاد.
تمامی فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.