بخونید، خونده بشید!
بهترین عکس­‌های حیات وحش در سال 2016
بخونید، خونده بشید!
موضوع آزاد
این مطلب به بعدا می خوانم شما افزوده شد!
خودت انتخاب کن
اختصاصی موضوع آزاد
بهترین عکس­‌های حیات وحش در سال 2016
تیم تحریریه موضوع آزاد
9 دقیقه مطالعه / 2 سال پیش
img-content
ایشــو مگ ایشــو مگ
گزیــــده‌ تر بخوانیـــــد
دنبال کن
بهترین عکس­‌های حیات وحش در سال 2016

اختصاصی موضوع آزاد:
تعدادی از عکس‌­هایی که در یکی از نمایشگاه­‌های سالانه از حیات وحش در بریتانیا در معرض دید تماشاگران قرار گرفته است در ادامه خواهد آمد که نشان از زیبایی و در عین حال شگفت انگیز بودن حیات وحش دارد. با موضوع آزاد همراه باشید.

در واقع قبل از وجود عکاسی و ثبت لحظات طبیعی که به دنبال فاصله گرفتن انسان از طبیعت مورد توجه بیشتر قرار گرفت، تنها راه ارتباط مردم با حیوانات تنها نقاشی هایی بود که با یک بار دیدن حیوانت و به صورت ذهنی روی کاغذ آورده می­‌شد.
بهترین نمونه این عکس­‌ها که ویژگی­‌های خلاقانه، اصیل و بهترین را از لحاظ جنبه های تکنیکی دارند، در نمایشگاه سالانه ای در لندن که با عنوان موزه تاریخ طبیعی لندن برگزار می­‌شود، در معرض دید عموم قرار می­‌گیرد، این نمایشگاه از سال 1965 شروع به کار کرده است و بزرگترین رقابت جهانی را هر سال برگزار می­‌کند.
در رقابت امسال هم عکاسان با 42 هزار عکس از حدود 100 کشور دنیا در ۱۸ بخش مختلف به رقابت پرداختند که از میان آنها هیئت دوران 100 عکس را انتخاب کردند .در این میان آن ها گروه لامان از اندونزی حضور داشت که عکس های او پیرامون حیواناتی بود که در جنگل های بورنئوی اندونزی زندگی می کنند و جنگل
های محل زندگی آنها که در معرض نابودی قرار دارد.
این تصاویر در کنار به نمایش گذاشتن عظمت طبیعت، حاکی از برتری­‌های فنی در زمینه عکاسی، تلاش و پشتکار این گروه برای یافتن سوژه‌­های ناب است.


عکس­های تیم لامان همچنین حس ترحم را نسبت به احتمال انقراض اورانگوتان های بورنئویی  که در جنگل های بورنئوی اندونزی زندگی می کنند، نشان می­‌دهد.


در یکی از عکس­‌ها که توسط عکاس هندی نایان کانولکار گرفته شده، یک پلنگ را در کوچه و پس کوچه های بمبئی نشان می­‌دهد و درواقع نزدیکی زندگی انسان­ها با حیات وحش این کشور را به تصویر می­‌کشد.
 

تصویر دیگر از سوی یک عکاس آفریقایی به نام ویلیام کرگر گرفته شده که در آن نمونه ای از یکی از پرنده های منقار بزرگ آفریقای جنوبی دیده می­‌شود که موریانه معلقی را در هوا  به سمت خود می­‌کشد.

اسکات پورتلی عکاس دیگری از کشور استرالیا است که تصاویری از ماهی های ده پای بزرگ ماده و نر را ثبت کرده است.

در تصویر دیگری که توسط سام هابسن از انگلیس گرفته شده است، روباهی را می­‌بینید که از پشت یک دیوار در حومه شهر در حال سرک کشیدن است که در همه این عکس‌­ها و به خصوص این عکس رد پای مستقیم و غیر مستقیم انسان­‌ها و ترس حیوانات، در حیات وحش به چشم می­‌خورد.

در عکس دیگری تعداد زیادی مورچه خوار را می­‌بینید که این عکس توسط پل هیلتون از انگلیس گرفته شده، و بزرگترین قاچاق مورچه خوارها را نشان می‌­دهد. این موجودات پیش از این برای خیلی ار افراد ناشناخته بودند.

عکس دیگری توسط داگلاس گیمسی گرفته شده است که نشان می­‌دهد تعداد زیادی کانگورویی که با سرعت بالا از میان جاده ها عبور می‌­کنند با خطر مرگ روبرو هستند و دولت و شهرداری باید قوانین بهتری برای حمایت از این حیوانات وضع کنند.

 

مترجم
وحیده امینی
منبع
mashable
برچسب‌ها
اشتراک گذاری
دیدگاه‌ها
comment_icon دیدگاهت رو بنویس...

برای ثبت نظر ابتدا وارد شوید

mozooazad
به مطالعه مطالب خوب و مفید علاقه‌مندید ؟
عضو خبرنامه پرخواننده‌ترین مطالب موضوع آزاد شوید !
* 2 خبرنامه در هفته. بهترین مطالب موضوع آزاد.
تمامی فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.