بخونید، خونده بشید!
با 3 ویژگی مدیران موفق آشنا شوید
بخونید، خونده بشید!
موضوع آزاد
این مطلب به بعدا می خوانم شما افزوده شد!
خودت انتخاب کن
اختصاصی موضوع آزاد
با 3 ویژگی مدیران موفق آشنا شوید
تیم تحریریه موضوع آزاد
7 دقیقه مطالعه / 2 سال پیش
img-content
ایشــو مگ ایشــو مگ
گزیــــده‌ تر بخوانیـــــد
دنبال کن
با 3 ویژگی مدیران موفق آشنا شوید

اختصاصی موضوع آزاد:
به نظر می­ رسد رهبران موفق دارای ویژگی­‌های منحصر به فردی هستند که آن­ها را از دیگران متمایمز می‌­کند اما این ویژگی­‌ها گدام است؟
برای آنکه بدانیم ویژگی­‌های یک مدیر موفق کدام است بهترین کار بررسی رفتارهای مدیریتی این افراد است و مطالعه کتاب در این زمینه نمی‌­تواند کمک چندانی به ما بکند.
در یک بررسی انجام شده که با هدف متمایز کردن ویژگی­‌های یک مدیر موفق و خوب از یک مدیر معمولی انجام شده بود بسیاری از ویژگی‌­های شخصیتی و روانی در این امر دخالت داشت که ما به 3 مورد از نتایج به دست آمده در این زمینه که مدیران موفق آنها را داشتند اشاره می­‌کنیم.

1- آن­ها به شدت هدفمند، با انگیزه و سریع هستند
بر اساس یافته­‌هایی که این بررسی به دست آورد، بدترین کاری که یک مدیر می­‌تواند انجام دهد انفعال و دست روی دست گذاشتن است. درواقع بررسی مشخصه‌­های رفتاری مدیران اجرائی موفق و خلاق نشان داده هیچ کدم از آنها بعد از رسیدن به اهدافشان بدون تلاش نمی­‌نشینند و برای تغییرات و اهداف بعدی خودشان را آماده می­‌کنند. می­‌خواهیم در اینجا این 3 ویژگی را بیشتر بررسی کنیم.

داشتن هدف
زمانی که مدیری با برنامه ریزی و هدف فعالیت می‌­کند مانند آن است که از یک قطب نمای داخلی برای انجام کارها بهره مند است و این کار موجب می­‌شود تا تمرکز بیشتری روی کارها داشته و این رفتار به کارمندان هم سرایت کند. این افراد دقیقا می­دانند که هرکدام از اجزا و اعضای سازمان‌شان چه تاثیری در اهداف بلند مدت دارند و سعی می­‌کنند که آنها را مدیریت کنند.

انگیزه
چگونه می­‌توان داشتن انگیزه و شور وشوق را اندازه گیری کرد؟ شاید اندازه گیری این ویژگی کمی سخت باشد اما کارشناسان معتقدند مدیرانی که با شور و شوق و انگیزه بیشتر در جهت رسیدن به اهدافشان فعالیت می­کنند مدیران موفق‌­تری هستند. در واقع انگیزه کمک می­‌کند تا این مدیران شخصا برای تغییرات پیش قدم شوند و دیگران را هم به شوق بیاورند.

سرعت و فوریت
کارشناسان به این نتیجه رسیده اند به دلیل شوقی که این مدیران برای تغییر دارند نوعی بی­صبری و اشتیاق در آن­ها برای پیشبرد کارها دیده می­‌شود. این افراد تخصص فوق العاده­ای در بیسج کارمندان دارند و همیشه رو به جلو حرکت می­‌کنند.
آن­ها غالبا افرادی ریسک پذیر هستند که حرکات آرام و محتاطانه را تاب نمی­‌آورند و می­‌دانند که اگر در حرکت رو به جلو کمی زیرک نباشند سازمان‌شان هم حرکت کندی خواهد داشت.

2- اولویت بندی کارها توسط مدیران موفق به بهترین شکل انجام می‌­شود
مدیران وظیفه دارند که هر روز اطلاعات زیادی را بررسی کنند که این کار می­‌تواند بسیار متنوع و در عین حال بسیار خسته کننده باشد، آن­ها باید بتوانند بدون آنکه تمرکزشان را روی سازمان از دست بدهند پروژه­‌های مختلف را هم بررسی کنند. برای داشتن این تمرکز آن­ها باید بتوانند این اطلاعات را غربال کرده و کارهایی را که از اهمیت بیشتری برخوردار هستند را در اولویت انجام قرار دهند.
مدیران موفق دارای تیز بینی هستند که به آن­ها کمک می­کند تا فرصت‌­ها و تهدیدات را بیشتر بشناسند و آنچه در درجه اول اهمیت قرار دارد را سریع‌تر بررسی کنند. در واقع این یک ویژگی افسان‌ه­ای نیست بلکه آن­ها با بررسی شرایط می­‌‌دانند که چگونه باید بهترین تصمیم گیری مستقل را داشته باشند. قاطعیت و استقلال از دیگر ویژگی‌­های شخصیتی مدیران موفق در مقابل مدیران معمولی است.

3- مدیران موفق افرادی فروتن و همیشه در حال یادگیری هستند
بهترین مدیران فراتر از آنکه رفتار و تصمیم ‌گیری مستقلی داشته باشند، خودآگاهی زیادی در ارتباط با توانایی­‌هایشان دارند و این کار کمک می­‌کند تا نقاط ضعف خود را سریع‌تر شناسایی کرده و برای جبران آن­ها تلاش کنند. این افراد هیچ گاه از این که از مشاوران یا ایده‌­های دیگران برای پیشبرد کارها کمک بگیرند نمی­‌ترسند. آن­ها به شدت به دنبال ایده‌­های جدید هستند و این برایشان فرقی نمی­کند که این ایده برای آن­ها یا فرد دیگری باشد.
این ویژگی در آن­ها موجب شده تا همیشه در حال کسب اطلاعات جدید، مهارت­‌های متفاوت و بالا بردن توانایی­‌هایشان از طریق یادگیری مداوم باشند. آن­ها می­‌دانند که تقاضا برای حرفه و سازمان آن­ها همیشه به یک شکل باقی نمی‌­ماند برای همین به اطلاعات و مهارت­‌هایی که دارند بسنده نمی­‌کنند

این یادگیری­‌های جدید چیزی بیش از مطالعه کردن و خواند کتاب­‌های جدید یا شنیدن اخبار و دیدن برنامه‌­های علمی است، این مدیران از طریق ارتباط موثر با افرادی که در پروژه‌­های مختلف با آنها همکاری می­‌کنند دانش خود را بالاتر می‌­برند و این کار باعث می­‌شود که آن­ها همیشه روی پای خودشان بایستند و همواره در حال ارزیابی موقعیت‌­های مختلف باشند.

مترجم
وحیده امینی
منبع
blog.hubspot
برچسب‌ها
اشتراک گذاری
از همین وب‌سایت مشاهده همه
img-content
1158 خواننده / 8 دقیقه مطالعه / 1 ماه پیش
img-content
1896 خواننده / 10 دقیقه مطالعه / 1 ماه پیش
img-content
1146 خواننده / 8 دقیقه مطالعه / 3 ماه پیش
مطالب مرتبط مشاهده همه
img-content
1162 خواننده / 7 دقیقه مطالعه / 3 ماه پیش
img-content
1002 خواننده / 10 دقیقه مطالعه / 4 ماه پیش
img-content
5 دقیقه مطالعه / 7 ماه پیش
دیدگاه‌ها
comment_icon دیدگاهت رو بنویس...

برای ثبت نظر ابتدا وارد شوید

mozooazad
به مطالعه مطالب خوب و مفید علاقه‌مندید ؟
عضو خبرنامه پرخواننده‌ترین مطالب موضوع آزاد شوید !
* 2 خبرنامه در هفته. بهترین مطالب موضوع آزاد.
تمامی فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.