بخونید، خونده بشید!
استارت‌آپ در 13 جمله
بخونید، خونده بشید!
موضوع آزاد
این مطلب به بعدا می خوانم شما افزوده شد!
خودت انتخاب کن
اختصاصی موضوع آزاد
استارت‌آپ در 13 جمله
تیم تحریریه موضوع آزاد
8 دقیقه مطالعه / 2 سال پیش
img-content
ایشــو مگ ایشــو مگ
گزیــــده‌ تر بخوانیـــــد
دنبال کن
استارت‌آپ در 13 جمله

اختصاصی موضوع آزاد:
یکی از چیزهایی که همیشه به استارت‌آپ‌ها می‌گویم، اصلی است که از "پل بوچت" یاد گرفته‌ام: اینکه اگر چند نفر محدود را واقعا خوشحال کنید، بهتر از این است که تعداد زیادی را نسبتا خوشحال کرده باشید.

در ادامه به 13 اصل برای استارت‌آپ‌ها می‌پردازیم:

1. بنیانگذاران خوبی انتخاب کنید.
بنیانگذاران برای استارت‌آپ‌ها‌ مانند جایی هستند که خانه در آن بنا شده است. شما همه چیز یک خانه را می‌توانید تغییر دهید، به غیر از مکانی که خانه در آن بنا شده است. در یک استارت‌آپ می‌توانید به راحتی ایده‌های خود را تغییر دهید، اما عوض کردن بنیانگذاران کار ساده‌ای نیست و موفقیت استارت‌آپ‌ها هم تقریبا همیشه تابع عملکرد بنیانگذاران بوده است.

2. کارتان را سریع راه‌اندازی کنید.
دلیل سریع راه‌اندازی کردن کارتان تحویل سریع محصول‌تان به بازار نیست، بلکه تا زمانی که کارتان را رسما راه‌اندازی نکرده باشید، یعنی در واقع اصلا شروع به کار نکرده‌اید. راه اندازی کارتان شما را به سمت آنچه که باید می‌ساختید هدایت می‌کند تا دریابید که دارید وقتتان را تلف می‌کنید یا نه؛ پس ارزش اصلی هرآنچه که با آن شروع به کار کرده‌اید، مانند دستاویزی برای کاربران‌تان خواهد بود.

3. اجازه دهید ایده‌تان تکامل یابد.
این بخش دوم راه‌اندازی سریع کارتان است. کارتان را سریع راه‌اندازی کرده و آن را تکرار کنید. اشتباه بزرگی است که یک استارت‌آپ را صرفا به چشم اجرا کننده‌ی یک ایده‌ی درخشان اولیه ببینید. اکثر ایده‌ها در حین اجرای کار شکل می‌گیرند.

4. کاربران خود را شناخته و درک کنید.
شما می‌توانید سرمایه تولید شده توسط یک استارت‌آپ را به شکل یک مستطیل تصور کنید؛ که یک سر آن تعداد کاربران و سر دیگر میزان بهبودی است که شما در زندگی آنها ایجاد کرده‌اید. موضوع دومی که اهمیت دارد، چیزی است که شما بیشتر از همه روی آن تسلط دارید. در واقع میزان رشد و پیشرفت شما در مرحله‌ی اول، به موفقیت شما در بخش دوم بستگی دارد. بخش مشکل پاسخ دادن به سوال نیست، بلکه پرسیدن آن است. کاری که مشکل است، دیدن چیزی است که دیگران آن را نمی‌بینند. هرچه بیشتر آنها را درک کنید و بشناسید، شانس انجام کارتان بالا می‌رود. به همین دلیل بسیاری از استارت‌آپ‌های موفق چیزهایی را تولید می‌کنند که بنیانگذاران به آنها نیاز دارند.

5. بهتر است تعداد کمی عاشق شما باشند تا اینکه عده‌ی زیادی در موردتان دودل باشند.
در حالت ایده‌آل شما دوست دارید تعداد زیادی از کاربران عاشق شما باشند اما نمی‌توانید انتظار داشته باشید از اول این اتفاق بیفتد. در قدم اول باید انتخاب کنید که می‌خواهید تمام نیازهای یک زیرمجموعه از کاربران بالقوه‌ی خود را براورده کنید، یا می‌خواهید زیرمجموعه‌ای از نیازهای تمام کاربران خود را برآورده کرده باشید. بهتر است گزینه‌ی اول را انتخاب کنید. تمرکز کردن روی تعداد کاربران، ساده‌تر از اندازه گیری میزان رضایت آنهاست. اگر فکر می‌کنید 85% راه را برای رسیدن به یک محصول خوب طی کرده‌اید، چگونه متوجه می‌شوید که 70% یا 10% نبوده است؟ در حالی که دریافتن تعداد کاربران شما کار ساده‌ای است.

6. خدمات شگفت‌انگیزی به مشتریان بدهید.
مشتریان به بدرفتاری دیدن عادت کرده‌اند. اغلب شرکت‌هایی که با آنها برخورد دارند، شرکت‌های شبه انحصاری هستند که به مشتریان خدمات خوبی نمی‌دهند. ایده‌های شخصی شما ممکن است به صورت ناخودآگاه تحت تاثیر همان تجارب قرار گیرد. سعی کنید خدماتی که به مشتری می‌دهید، نه تنها خوب، بلکه شگفت‌انگیز باشد. برای شاد کردن مردم راه خود را پیش بگیرید، آنها هم از این روند راضی خواهند بود. در مراحل اولیه استارت‌آپ، ارائه خدمات به مشتریان بیش از حد توان شرکت خواهد بود، چون این مرحله برای شناخت کاربران شما است.

7. سعی می‌کنید به آنچه که تخمین زده‌اید برسید.
من این را از "جو کراس" یاد گرفتم: تخمین زدن اولیه‌ی هر چیز تمایل غیرطبیعی برای پیشبرد آن به وجود می‌آورد. اگر می‌خواهید تعداد کاربران خود را بالا ببرید، یک کاغذ بزرگ به دیوارتان وصل کنید و هر روز تعداد کاربران خود را روی آن بنویسید. از بالا رفتن تعداد آنها خوشحال و ازکاهش یافتن آن ناامید خواهید شد. خیلی زود متوجه می‌شوید چه چیزی تعداد کاربران را بالا برده و چه چیزی تعداد آنها را کاهش می‌دهد. در نتیجه کاری که موجب افزایش آنها می‌شود را بیشتر انجام می‌دهید. مراقب تخمینی که می‌زنید باشید.

8. کم هزینه کنید.
نمی‌دانم چگونه جدیت و لزوم کم هزینه بودن استارت‌آپ‌ها را بیان کنم. اکثر استارت‌آپ‌ها پیش از اینکه چیزی که مردم می‌خواهند را تولید کنند، از بین می‌روند و متداول‌ترین نوع شکست آنها هم کم آوردن پول است. پس کم هزینه بودن استارت‌آپ‌ها می‌تواند منجر به بازتولید محصولات آنها شود. همان طور که ورزش انسان را جوان می‌کند، ارزان بودن کالاهای تولیدی نیز شرکت را جوان نگه می‌دارد.

9. سود مکفی داشته باشید.
داشتن سود مکفی به این معناست که درآمد حاصله فقط به اندازه‌ی پرداخت هزینه‌ی زندگی بنیانگذاران باشد. این حالت نمونه‌‌سازی سریعی برای کسب و کار نیست (هرچند که می‌تواند اینگونه هم باشد)، ولی روشی برای تسریع در روند سرمایه‌گذاری به حساب می‌آید. وقتی از مرحله‌ی سودآوری مکفی گذشتید، نوع رابطه شما با سرمایه‌گذاران کاملا تغییر خواهد کرد. این موضوع برای روحیه شما هم عالی است.

10. از عدم تمرکز بپرهیزید.
هیچ چیز به اندازه‌ی تمرکز نداشتن برای استارت‌آپ‌ها خطرناک نیست و بیش از همه هم برای گروه‌هایی مانند مشاغل روزانه، مشاورها و پروژه‌های جانبی سودآور، که با پرداخت پول در ارتباط هستند، خطر دارد. استارت‌آپ‌ها توانایی‌های بلند مدت دارند، اما همیشه در حین کار با کسانی روبه‌رو خواهید شد که می‌خواهند برای کار فعلی شما پول بپردازند. این نوع جذب سرمایه باعث نوعی عدم تمرکز می‌گردد. آنها را به حداقل برسانید.

11. دلسرد نشوید.
اگرچه علت اولیه از بین رفتن استارت‌آپ‌ها تمام شدن پولشان است، اما علت اساسی عدم تمرکز آنها می‌باشد. در این صورت یا شرکت‌ها توسط افراد احمق اداره می‌شوند (که با مشاوره هم نمی‌توانند کارها را پیش ببرند) یا توسط افراد باهوشی که روحیه‌ی خود را از دست داده‌اند. شروع یک استارت‌آپ فشار روحی زیادی به همراه خواهد داشت. با دانستن این موضوع، می‌توانید برای بهبود آن تلاش آگاهانه‌ای داشته باشید تا نتواند شما را از پا درآورد.

12. تسلیم نشوید.
حتی اگر دلسرد شدید، تسلیم نشوید. با تسلیم نشدن به پیشرفت خود کمک بسیاری خواهید کرد؛ این موضوع در تمامی زمینه‌ها صحت دارد. افراد زیادی هستند که با وجود تلاش بسیاری که داشتند به ریاضیدان‌های خوبی تبدیل نشده‌اند. اما استارت‌آپ‌ها اینطور نیستند. پس باید برای شکل‌گیری ایده‌تان به اندازه‌ی کافی تلاش کنید

13. کارها با شکست روبه‌رو می‌شوند.
یکی از مفیدترین مهارت‌هایی که از Viaweb یادگرفته‌ایم این است که به چیزی امیدوار نشویم. ما تقریبا 20 معامله داشتیم که با شکست روبه‌رو شدند. پس از سپری کردن 10 معامله‌ی اول دریافتیم که باید به معاملات مانند پس‌زمینه‌ی کارمان نگاه کنیم و تا به نتیجه رسیدنشان از آنها چشم‌پوشی کنیم. شروع کردن کاری با دلبستن به نتیجه نهایی آن، کار اشتباه و خطرناک است. نه فقط به خاطر اینکه اغلب به نتیجه نمی‌رسند، بلکه به این دلیل که باعث می‌شود احتمال وقوع آن را کاهش دهد.

پس از نوشتن این 13 مورد از خودم پرسیدم اگر می‌خواستم تنها یکی از آنها را انتخاب کنم کدام را برمی‌داشتم؟

به عقیده‌ی من شناخت و درک کاربران نکته‌ی کلیدی است. وظیفه‌ی اصلی یک استارت‌آپ جذب سرمایه است. مهمترین بخش برای جذب سرمایه که شما باید بیشترین کنترل را روی آن داشته باشید، این است که چقدر روی زندگی کاربرانتان را بهبود بخشیده‌اید و سخت‌ترین بخش هم این است که دریابید باید برای کاربرانتان چه چیزی را در نظر گرفته و درست کنید. وقتی بدانید چه می‌خواهید، فقط باید برای ساخت آن تلاش کنید.

درک و شناخت کاربرانتان نیمی از اصول ذکر شده در این لیست را شامل می‌شود. دلیل سریع راه‌اندازی کردن کارتان هم این است که بتوانید کاربرانتان را بشناسید. تکامل بخشیدن به ایده‎تان نیز تجسمی از درک کاربرانتان به حساب می‌آید. شناخت کاربرانتان شما را به ساخت محصولی سوق می‌دهد که احتمالا تعدادی عاشق آن خواهند شد. مهمترین دلیل برای داشتن خدمات مشتری فوق‌العاده، این است که این کار باعث می‌شود کاربران خود را بهتر بشناسید. شناخت بهتر آنها موجب روحیه گرفتن شما می‌شود؛ چون زمانی که همه چیز در اطرافتان در حال فروپاشی باشد، داشتن تنها 10 کاربر که عاشق کار شما هستند، موجب ادامه‌ پیدا کردن کار شما می‌شود.

مترجم
پرستو پورگیلانی
منبع
paulgraham
برچسب‌ها
اشتراک گذاری
از همین وب‌سایت مشاهده همه
img-content
1158 خواننده / 8 دقیقه مطالعه / 1 ماه پیش
img-content
1896 خواننده / 10 دقیقه مطالعه / 1 ماه پیش
img-content
1146 خواننده / 8 دقیقه مطالعه / 3 ماه پیش
مطالب مرتبط مشاهده همه
img-content
1159 خواننده / 5 دقیقه مطالعه / 11 ماه پیش
img-content
2277 خواننده / 8 دقیقه مطالعه / 11 ماه پیش
img-content
2452 خواننده / 5 دقیقه مطالعه / 11 ماه پیش
دیدگاه‌ها
comment_icon دیدگاهت رو بنویس...

برای ثبت نظر ابتدا وارد شوید

mozooazad
به مطالعه مطالب خوب و مفید علاقه‌مندید ؟
عضو خبرنامه پرخواننده‌ترین مطالب موضوع آزاد شوید !
* 2 خبرنامه در هفته. بهترین مطالب موضوع آزاد.
تمامی فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.