بخونید، خونده بشید!
خوابیدن با لنزهای تماسی چه خطراتی دارد؟
بخونید، خونده بشید!
موضوع آزاد
این مطلب به بعدا می خوانم شما افزوده شد!
خودت انتخاب کن
اختصاصی موضوع آزاد
خوابیدن با لنزهای تماسی چه خطراتی دارد؟
تیم تحریریه موضوع آزاد
3 دقیقه مطالعه / 1 سال پیش
img-content
ایشــو مگ ایشــو مگ
گزیــــده‌ تر بخوانیـــــد
دنبال کن
خوابیدن با لنزهای تماسی چه خطراتی دارد؟

اختصاصی موضوع آزاد:
شاید به علت خستگی یا فراموشکاری یادتان برود که لنزهای‌تان را هنگام خواب از چشم‌تان بردارید، در این صورت چه اتفاقی برای چشم‌های شما می‌افتد؟ ما را در این مطلب همراهی کنید.

یکی از متداول‌ترین سوالات کسانی‌که از لنزهای تماسی استفاده می‌کنند، این است که آیا استفاده از این لنزها در هنگام خواب بلامانع است؟
پزشکان معتقدند بدترین عفونت‌های قرنیه مربوط به عدم رعایت بهداشت در ارتباط با استفاده از لنزهای تماسی است. در سال 1981 سازمان غذا و داروی آمریکا با استفاده از نوع خاصی از لنزها در هنگام شب، موافقت کرد این لنزها در ابتدا برای دو هفته و پس از آن برای یک ماه هم قابل استفاده بودند.
اما با گذشت زمان، محققان متوجه این مساله شدند که شواهد عفونت قرنیه در میان کسانی‌که با لنزهای تماسی می‌خوابند بیشتر از دیگران است بنابراین سازمان غذا و دارو اعلام کرد این استفاده تنها برای 7 روز قابل اعتماد است.

بسیاری از متخصصان چشم هنوز معتقدند که خوابیدن با لنز بسیار خطرناک بوده و موجب ایجاد زخم‌هایی روی قرنیه می‌شود که می‌تواند بر روی بینایی افراد تاثیر زیادی بگذارد. خطر دیگری که قرنیه را تهدید می‌کند این است که لنزها در محیط تاریک و مرطوب، مانع از رسیدن اکسیژن لازم به چشم می‌شوند و این موجب زخم‌هایی روی سطح چشم ما می‌شود و با انتقال میکروارگانیسم ها موجب عفونت چشم می‌شوند.


پزشکان معتقدند مصرف کننده‌ها باید دقت داشته باشند که لنز یک وسیله پزشکی است و به همین منظور به بهداشت زیادی نیاز دارد و کسانی‌که از آن‌ها استفاده میکنند، همیشه باید عینک­‌شان را همراه داشته باشند تا در صورت آلودگی احتمالی از آن استفاده کنند. بنابراین خوابیدن با لنزهای تماسی که برای این کار ساخته نشده اند، می‌تواند آسیب‌های جبران ناپذیری را به چشم­‌ها وارد کند.

مترجم
وحیده امینی
منبع
rd
برچسب‌ها
اشتراک گذاری
از همین وب‌سایت مشاهده همه
img-content
1 دقیقه مطالعه / 1 سال پیش
img-content
10 دقیقه مطالعه / 1 سال پیش
دیدگاه‌ها
comment_icon دیدگاهت رو بنویس...

برای ثبت نظر ابتدا وارد شوید

mozooazad
به مطالعه مطالب خوب و مفید علاقه‌مندید ؟
عضو خبرنامه پرخواننده‌ترین مطالب موضوع آزاد شوید !
* 2 خبرنامه در هفته. بهترین مطالب موضوع آزاد.
تمامی فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.