بخونید، خونده بشید!
13 نکته ای که در استفاده از نرم کننده مو باید مد نظر قرار دهید
بخونید، خونده بشید!
موضوع آزاد
این مطلب به بعدا می خوانم شما افزوده شد!
خودت انتخاب کن
اختصاصی موضوع آزاد
13 نکته ای که در استفاده از نرم کننده مو باید مد نظر قرار دهید
تیم تحریریه موضوع آزاد
3230 خواننده / 6 دقیقه مطالعه / 1 سال پیش
like3K
img-content
ایشــو مگ ایشــو مگ
گزیــــده‌ تر بخوانیـــــد
دنبال کن
13  نکته ای که در استفاده از نرم کننده مو باید مد نظر قرار دهید

اختصاصی موضوع آزاد:
نرم کننده ها در صورت استفاده صحیح شما، آسیبها و گره های موهایتان را رفع کرده و آن ها را نرم و درخشان می کنند، در این مطلب می خواهیم به ارائه نظرات چند کارشناس و متخصص پوست و مو در ارتباط با نرم کننده ها و نحوه صحیح استفاده از آن ها، اشاره کنیم.

1- با توجه به نوع موهای تان نرم کننده انتخاب کنید
نرم کننده ها می توانن آسیب موها را از بین برده ، ریشه مو ها را تغذیه کنند، موجب نرمتر و لطیفتر شدن موهای شما شده و آب و انعطاف لازم را به موهایتان بدهند. اما با توجه به اینکه بافت موها و نوع نرم کننده ها هم بر این اساس متفاوت است، شما باید نوع موهای تان را در ابتدا شناسایی کنید و سپس بر آن اساس نرم کننده بخرید.

2- اگر موهای تان نازک است، از نرم کننده های حجم دهنده استفاده کنید
اگر موهای تان آنقدر نازک است که حجم آن ها کمتر دیده می شود، از نرم کننده های حجم دهنده استفاده کنید، این نرم کننده ها با مرطوب کردن و آبرسانی کافی به موها به آن ها حجم بیشتری می دهند که در انواع دیگر این ویژگی وجود ندارد.

3- اگر موهای تان فردار و مجعد است از نرم کننده های قوی تر استفاده کنید
موهای فر و مجعد به راحتی خشک می شوند و به همین دلیل به آبرسانی بیشتری نیاز دارند. شما همچنین می توانید از ماسک های درمانی و متناسب با موهای فر که روغن بیشتری دارند هم استفاده کنید. یا از روغن های طبیعی و خانگی مثل روغن زیتون یا روغن نارگیل به طور مرتب روی موهای تان استفاده کنید تا خشک نشوند.

4- اگر موهای تان وزدار است از نرم کننده های دارای روغن های طبیعی استفاده کنید
بسیاری از نرم کننده هایی که دارای عصاره زیتون و ویتامین E هستند از بلند شدن و در نتیجه وز شدن موها جلوگیری می کنند.

5- اگر موهای تان روشن یا بلوند است، از نرم کننده های مخصوص موهای رنگی استفاده کنید
این نرم کننده های دارای رنگ دانه نبوده و رنگ طبیعی موهای تان را از بین نمی برند، برای نتیجه بهتر، اجازه دهید نرم کننده چند دقیقه روی موهای تان بماند و سپس آبکشی کنید.

6- موهای رنگ شده بهتر است از نرم کننده های مختص موهای رنگ شده با خاصیت ترمیمی استفاده کنند
این نرم کننده از آسیب مواد شیمیایی به ریشه موهایتان جلوگیری کرده و اجازه نمی دهند موها درخشندگی خود را از دست بدهد، این نرم کننده ها حالتی ابریشمی به موهای شما می دهند و از مات شدن رنگ مویتان جلوگیری می کنند.

7- اگر شنا می کنید، از نرم کننده مقاوم در برابر آب استفاده کنید
نرم کننده هایی که از موهای شما در برابر آب محافظت می کنند دارای کرم مرطوب کننده ای هستند که اجازه نمی دهد چربی سر شما در اثر شستن یا زیاد در آب ماندن، از بین برود. همچنین این نرم کننده ها از آسیب کلر و در نتیجه تغییر رنگ موها جلوگیری می کنند.

8- گاهی اوقات از نرم کننده پیش از شامپو، استفاده کنید
متخصصان پیشنهاد می کنند هفته ای یک بار برای آبرسانی بیشتر به موها، نرم کننده را پیش از شامپو استفاده کنید و اجازه دهید چند دقیقه روی سرتان بماند تا مواد مغذی آن وارد منافذ پوست سرتان شود.این کار را 20 دقیقه قبل از شامپو زدن انجام دهید ، این روش برای همه انواع مو مفید است.

9- مراقب پوست سرتان باشید
برای مراقبت از پوست سر میتوانید از ماسک های نرم کننده و لایه بردار پوست سر استفاده کنید که در آن ها عصاره آلوئه ورا وجود دارد.از این محصولات باید 20 دقیقه قبل از شامپو زدن استفاده کنید و سرتان را به خوبی با آن ماساژ دهید.

10- حواستان به موخوره ها باشد
یکی از مشکلاتی که اغلب خانم ها دارند موخوره است و مهم ترین جایی که شما باید نرم کننده را روی آن استفاده کنید همین قسمت هایی پایینی موها هستند، استفاده از نرم کننده در واقع باید روی همه سر باشد اما ریشه موها آنقدر به این ماده نیاز ندارد که ساقه و انتهای موهای تان به آن نیاز دارد.

11- از شانه های بزرگ استفاده کنید
برای درخشندگی، نرمی و نتیجه بهتر زمانی که نرم کننده را روی موها قرار دهید ساقه های موها را با یک شانه بزرگ از هم باز کنید.

12- اجازه دهید کمی نرم کننده روی موها بماند
اگر میخواهید به موهای تان حالت بدهید یا آن ها را سشوار کنید، در زمان آبکشی همه نرم کننده را نشویید و اجازه دهید کمی از آن روی موهای تان بماند تا آن ها راحت تر حالت بگیرد.

13- از اسپری نرم کننده استفاده کنید
برای آن که موهای تان در معرض آلودگی های محیطی و اشعه های مضر آسیب نبیند، از اسپری های نرم کننده ای که روی آن ها UV protective نوشته شده بعد از حمام استفاده کنید. این محصولات برای موهایی که به راحتی گره می خورند بسیار مناسب است.

مترجم
وحیده امینی
منبع
rd
برچسب‌ها
اشتراک گذاری
از همین وب‌سایت مشاهده همه
img-content
1 دقیقه مطالعه / 1 سال پیش
img-content
10 دقیقه مطالعه / 1 سال پیش
دیدگاه‌ها
comment_icon دیدگاهت رو بنویس...

برای ثبت نظر ابتدا وارد شوید

mozooazad
به مطالعه مطالب خوب و مفید علاقه‌مندید ؟
عضو خبرنامه پرخواننده‌ترین مطالب موضوع آزاد شوید !
* 2 خبرنامه در هفته. بهترین مطالب موضوع آزاد.
تمامی فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.