بخونید، خونده بشید!
کتاب راهنمای استارت آپ ها - قسمت هشتم - استخدام و مدیریت
بخونید، خونده بشید!
موضوع آزاد
این مطلب به بعدا می خوانم شما افزوده شد!
خودت انتخاب کن
اختصاصی موضوع آزاد
کتاب راهنمای استارت آپ ها - قسمت هشتم - استخدام و مدیریت
1431 خواننده / 8 دقیقه مطالعه / 1 سال پیش
like1K
img-content
ایران تک لب ایران تک لب
آزمایشگاه ایده های کسب و کار
دنبال کن
کتاب راهنمای استارت آپ ها - قسمت هشتم - استخدام و مدیریت

"برای کسب اطلاعات بیشتر از اولین دوره سرمایه گذاری روی اپلیکیشن های موبایل، به وبسایت ایران تک لب مراجعه کنید."

استخدام کارمندان یکی از کارهای مهم و کلیدی برای تشکیل شرکتی بزرگ است.

اولین توصیه‌ی من درباره‌ی استخدام این است که این کار را انجام ندهید. شرکت‌های موفقی که در شتابدهنده‌ی وای کامبینیتور با آنها همکاری داشتیم، زمان نسبتا طولانی را برای استخدام کارمندان خود صبر کردند. استخدام کارمند هزینه‌ برمی‌دارد. کارمندان پیچیدگی سازمانی به وجود آورده و حجم ارتباطات را افزایش می‌دهند. ممکن است بخواهید مطالبی را با موسسین دیگر در ارتباط بگذارید که با وجود کارمندان امکان‌پذیر نباشد. همچنین کارمندان موجب سکون می‌شوند؛ با وجود افراد بیشتر در یک تیم، تغییر جهت دادن مشکل‌تر می‌شود. جلوی خواست خود برای بالا بردن ارزش خودتان با افزایش تعداد کارمندان را بگیرید.
نیروهای قوی موقعیت‌های شغلی زیادی دارند و می‌خواهند به درجات بالایی برسند. اگر چیزی برای ارائه ندارید، آنها را استخدام نکنید. هنگامی که به وضوح احتمال برد داشته باشید، خودشان به شما می‌پیوندند.
همیشه به یاد داشته باشید که موقعیت شغلی برای نیروهای قوی زیاد است و شما برای تشکیل یک شرکت فوق‌العاده به نیروهای خیلی خوبی نیاز دارید. به آنها اعتماد کنید، منصف باشید و به آنها مسئولیت بسپارید. به جذب کسانی که حتی فکرش را هم نمی‌کنید امیدوار باشید. به خاطر داشته باشید این گروه از افرادی که می‌خواهید استخدام ‌کنید، اگر بخواهند، خودشان می‌توانند کسب و کاری راه بیندازند.

وقتی می‌خواهید استخدام کنید، باید 25% وقت خود را برای این کار اختصاص دهید. حداقل یک بنیانگذار، اکثرا مدیرعامل‌ها؛ در کار استخدام مهارت دارند. استخدام کردن افراد جزء کارهای دسته اول مدیرعامل‌ها به حساب می‌آید. همه بر این باورند که مدیرعامل‌ها باید زمان بسیاری را برای استخدام صرف کنند، اما در عمل این کار را نمی‌کنند. حتما دلیلی برای این موضوع وجود دارد.

در مورد کیفیت و توانایی افرادی که استخدام می‌کنید سازش نکنید. همه این را می‌دانند، اما در بعضی مواقع و زمانی که نیاز مبرم دارند، از آن چشم‌پوشی می‌کنند. گاهی این کار باعث سقوط شرکت می‌شود. افراد خوب و بد هر دو مسری هستند و اگر شما کارتان را با افراد معمولی شروع کنید، میانگین سطح کاریتان خیلی بالا نخواهد رفت. شرکت‌هایی که کار خود را با کارمندانی در سطح متوسط شروع کرده‌اند تقریبا هیچگاه پیشرفت نکردند.  به کسانی که جذب کرده‌اید اعتماد کنید. اگر اعتماد ندارید پس با آنها شروع به کار نکنید.

افراد منفی را استخدام نکنید. آنها برای یک شرکت استارت‌آپ نوپا مناسب نیستند. تمام دنیا منتظر دیدن شکست شما خواهند بود، پس افراد داخلی شرکت باید به هدفشان ایمان داشته باشند و باورشان بر خلاف افراد بیرونی باشد.


قسمت هفتم: کتاب راهنمای استارت آپ ها - وظایف مدیرعامل شرکت


تقریبا برای تمامی جایگاه‌ها، به استعداد بیشتر از تجربه بها بدهید. به دنبال اطلاعات خام و سابقه‌ی به انجام رساندن کارها باشید. به دنبال نیروهایی باشید که آنها را می‌پسندید. باید ساعت‌های زیاد و حتی پر تنشی را در کنار یکدیگر بگذرانید. در مورد استخدام افرادی که نمی‌شناسید، پیش از شروع کار تمام وقت، روی پروژه‌ای با هم همکاری داشته باشید.
روی تبدیل شدن به یک مدیرخوب سرمایه‌گذاری کنید. این کار برای اکثر بنیانگذاران، مشکل اما ضروری است. کسی را پیدا کنید که در این راستا به شما کمک کند. اگر در زمینه‌ی مدیریت بهبود نیابید، کارمندانتان را به سرعت از دست خواهید داد و اگر آنها را حفظ نکنید، تنها به بهترین فرد استخدام کننده تبدیل می‌شوید که اهمیت چندانی هم ندارد. اکثر اصول تبدیل شدن به یک مدیر خوب به خوبی پوشش داده شده‌اند، اما یک مورد که خیلی کم مورد بحث قرار گرفته "خود را قهرمان نپنداشتن" است. برخی از مدیران تازه کار دچار این مشکل می‌شوند و می‌خواهند همه‌ی کارها را خودشان انجام دهند. به همین دلیل از کارمندانشان دور می‌شوند. این حالت معمولا با یک بحران به پایان می‌رسد. در برابر وارد شدن به این مرحله مقاومت کنید. حتی اگر موجب شود دیر به سراغ کاری بروید، آن را با تیمی قوی شروع کنید.
سعی کنید تمام کارمندانتان در یک دفتر جمع باشند. به دلایلی، استارت‌آپ‌ها اکثرا این موضوع را در نظر نمی‌گیرند؛ اما تمام استارت‌آپ‌های موفق کارشان را با هم شروع کرده‌اند. دورکاری برای شرکت‌های بزرگ‌تر مناسب است اما راه حل مناسبی برای کسب موفقیت‌های بزرگ برای یک استارت‌آپ نیست.
در نهایت، سریعا اخراج کنید. همه می‌دانند این کار صحیح است اما هیچکس انجام نمی‌دهد. کسانی را که برای فرهنگ کاری تیم شما ضرر دارند، حتی اگر در کارشان ماهر هستند، اخراج کنید. فرهنگ کاری این تیم با کسانی که شما استخدام یا اخراج کرده و یا ترفیع می‌دهید، شکل می‌گیرد.


قسمت نهم: کتاب راهنمای استارت آپ ها - رقبا


 

 

اشتراک گذاری
از همین وب‌سایت مشاهده همه
img-content
2823 خواننده / 8 دقیقه مطالعه / 5 ماه پیش
img-content
1182 خواننده / 9 دقیقه مطالعه / 1 سال پیش
مطالب مرتبط مشاهده همه
img-content
6 دقیقه مطالعه / 5 ماه پیش
img-content
2823 خواننده / 8 دقیقه مطالعه / 5 ماه پیش
دیدگاه‌ها
comment_icon دیدگاهت رو بنویس...

برای ثبت نظر ابتدا وارد شوید

mozooazad
به مطالعه مطالب خوب و مفید علاقه‌مندید ؟
عضو خبرنامه پرخواننده‌ترین مطالب موضوع آزاد شوید !
* 2 خبرنامه در هفته. بهترین مطالب موضوع آزاد.
تمامی فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.