بخونید، خونده بشید!
کتاب راهنمای استارت آپ ها - قسمت ششم - تمرکز و جدیت
بخونید، خونده بشید!
موضوع آزاد
این مطلب به بعدا می خوانم شما افزوده شد!
خودت انتخاب کن
اختصاصی موضوع آزاد
کتاب راهنمای استارت آپ ها - قسمت ششم - تمرکز و جدیت
5 دقیقه مطالعه / 11 ماه پیش
img-content
ایران تک لب ایران تک لب
آزمایشگاه ایده های کسب و کار
دنبال کن
کتاب راهنمای استارت آپ ها - قسمت ششم - تمرکز و جدیت

"برای کسب اطلاعات بیشتر از اولین دوره سرمایه گذاری روی اپلیکیشن های موبایل، به وبسایت ایران تک لب مراجعه کنید."

اگر می‌خواستم توصیه‌ام را فقط در دو کلمه خلاصه کنم، تمرکز و جدیت را برمی‌گزیدم. این گزینه‌ها روی بهترین بنیانگذارانی که می‌شناسم به کار گرفته شده‌اند.

آنها بی‌وقفه روی محصول و رشد خود تمرکز داشته‌اند. تلاش نمی‌کردند همه کارها را باهم انجام دهند- در حقیقت به خیلی چیزها نه می‌گفتند (به دلیل اینکه موسسین شرکت ها کسانی هستند که به انجام دادن کارهای جدید علاقه دارند و نه گفتن برای آنها کار ساده‌ای نخواهد بود).
به عنوان یک قانون کلی به یاد داشته باشید تا زمانی که کار اول را به نتیجه نرسانده‌اید، به سراغ کار بعدی نروید. هیچ شرکت بزرگی را نمی‌شناسم که چند کار بزرگ را به طور هم زمان شروع کرده باشند-آنها کاری که دست گرفته‌اند را به دقت بررسی می‌کنند و تمام زوایای آن را می‌سنجند. نسبت به چیزی که تصور می‌کنید کارهای کمتری می‌توانید انجام دهید. یکی از شایع‌ترین دلایل از بین رفتن استارت آپ‌ها انجام دادن کارهای اشتباه است. اولویت بندی کار سخت و مهمی است (به همان اندازه که اولویت بندی کارهای شرکت اهمیت دارد، داشتن اولویت بندی تاکتیکی برای خودتان هم مهم است. روشی که برای خود من نتیجه داشت، نوشتن لیستی با 3 کار اصلی و 30 کار فرعی برای هر روزم و در نظر گرفتن یک برنامه سالیانه برای اهداف کلی بود).
با اینکه بنیان گذاران بزرگ، پروژه‌های بزرگ دست نمی‌گیرند، اما هر کاری که انجام دهند را با جدیت کامل جلو می‌برند. کارها را به سرعت به اتمام می‌رسانند. آنها برای انجام کار خود قاطع هستند که برای یک استارت آپی کار مشکلی هم است. به دلیل اینکه راه های بسیاری برای انجام هر کاری وجود دارد و ممکن است توصیه‌های نامناسب و متناقضی هم بشنوید. بنیانگذاران خوب تمام توصیه‌ها را می‌شنوند و بعد خودشان تصمیم می‌گیرند.


قسمت پنجم: کتاب راهنمای استارت آپ ها - رشد


توجه داشته باشید که اینها به معنی با جدیت انجام دادن تمامی کارها نیست. چون این کار غیر ممکن است. باید گزینه‌های درست را انتخاب کنید. "پاول بوچت" می‌گوید راهی پیدا کنید که با 10% تلاش، 90% جواب بگیرید. بازار به سخت کوشی تو نگاه نمی‌کند، بلکه می‌خواهد کار صحیح را انجام داده باشید.
کار سختی است که هم نسبت به کیفیت محصولتان وسواس به خرج دهید و هم سرعت عمل داشته باشید. اما این یکی از بارزترین صفات بنیانگذاران می‌باشد.
من هرگز بنیانگذاری را ندیده‌ام که آهسته پیش رفته باشد و موفق باشد.
شما با استارت آپ‌های دیگر تفاوتی ندارید. باید تمرکز داشته و به سرعت جلو بروید. شرکت‌هایی که به ساخت موشک و راکتورهای هسته ای مشغول هستند نیز هنوز همین کار را انجام می‌دهند. تمام شرکت‌هایی که شکست خورده‌اند، بهانه‌ای برای اینکه چرا متفاوت هستند و نیازی به سریع عمل کردن ندارند پیدا می‌کنند.
وقتی کاری پیدا کردید که نتیجه می‌داد، جلوی منحرف شدن ذهنتان را بگیرید و جلو بروید.
درگیر موفقیت‌های اولیه خود نشوید. یک شروع امیدبخش پایان کار شما نیست. نباید خود را به رویدادهای شبکه ها یا مصاحبه با پنل های خبری محدود کنید. بنیانگذاران استارت آپ‌هایی که در اوایل کارخود موفقیتی داشته اند دو راه پیش رو دارند: به راهی که آمده اند ادامه دهند یا زمان زیادی را صرف فکر کردن به "برند سازی شخصی" و لذت بردن از بنیانگذار بودن خودشان کنند.
قبول نکردن کنفرانس‌ها و مصاحبه با مطبوعات کار مشکلی است. این کارها احساس خوبی به فرد می‌دهند و اتفاق مشکل تر این است که ببینید بنیانگذاران دیگر به جای شما آمده‌اند و توجه ها را به خودشان جلب کرده‌اند. اما زیاد طول نمی‌کشد. در نهایت مطبوعات فرد موفق را خواهند شناخت و اگر شرکت شما واقعا به موفقیت دست یافته باشد، توجهی بیشتر از آنچه تصورش را می‌کردید جلب می‌کنید. موارد فوق العاده‌ای که فکر می‌کنید فقط در برنامه‌های تلویزیونی هستند، مانند بنیانگذاران نوپایی که مبلغین خاص خود را دارند، در زندگی واقعی هم وجود دارند و اکثرا هم با شکست مواجه می‌شوند.
تمرکز و جدیت در طولانی مدت جواب می‌دهند. "چارلی روز" گفته است که کارها در دنیا از طریق ترکیبی از تمرکز و ارتباطات شخصی پیش می‌روند که من هم همیشه با آنها درگیر هستم.


قسمت هفتم: کتاب راهنمای استارت آپ ها - وظایف مدیرعامل شرکت
 


 

مترجم
پرستو پورگیلانی
منبع
playbook
برچسب‌ها
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط مشاهده همه
img-content
1173 خواننده / 7 دقیقه مطالعه / 3 ماه پیش
img-content
1008 خواننده / 10 دقیقه مطالعه / 4 ماه پیش
img-content
5 دقیقه مطالعه / 7 ماه پیش
دیدگاه‌ها
comment_icon دیدگاهت رو بنویس...

برای ثبت نظر ابتدا وارد شوید

mozooazad
به مطالعه مطالب خوب و مفید علاقه‌مندید ؟
عضو خبرنامه پرخواننده‌ترین مطالب موضوع آزاد شوید !
* 2 خبرنامه در هفته. بهترین مطالب موضوع آزاد.
تمامی فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.