بخونید، خونده بشید!
آنچه استارت آپ ها در شروع کار باید مد نظر قرار دهند - قسمت آخر
بخونید، خونده بشید!
موضوع آزاد
این مطلب به بعدا می خوانم شما افزوده شد!
خودت انتخاب کن
اختصاصی موضوع آزاد
آنچه استارت آپ ها در شروع کار باید مد نظر قرار دهند - قسمت آخر
تیم تحریریه موضوع آزاد
7 دقیقه مطالعه / 3 سال پیش
img-content
ایشــو مگ ایشــو مگ
گزیــــده‌ تر بخوانیـــــد
دنبال کن
آنچه استارت آپ ها در شروع کار باید مد نظر قرار دهند - قسمت آخر

اختصاصی موضوع آزاد:
همانطور که در مطالب قبل گفتیم، شما برای راه اندازی یک استارت آپ و شروع سرمایه گذاری روی آن باید نکاتی را در نظر بگیرید که ما در 3 بخش به آن ها پرداختیم. در قسمت اول به نکاتی در ارتباط با انتشار اولیه و بروز رسانی اشاره کردیم، در قسمت دوم رضایت کاربران و حذف کردن نگرانی ها را شرح دادیم و در قسمت آخر هم می خواهیم به بیان تعهدات در قبال مشتری، خلاقیت و امید داشتن، بپردازیم.

5- بیان تعهدات در قبال مشتری
زمانی‌که شما کسب و کار جدیدی را شروع می کنید، باید تمام زوایای آینده آن را پیش‌بینی کنید و در واقع تعهدات خودتان را در قبال مخاطب پیش‌بینی کرده و به او بگویید.
بنابراین استارت آپ هایی که می خواهند به ثروت هنگفتی دست پیدا کنند نباید فراموش کنند که هیچ کمبودی در داخل شرکت جز تعهدات ضعیف نسبت به مشتریان، آن‌ها را به سرعت تضعیف نمی‌کند.
راه اندازی یک استارت آپ مانند راه رفتن روی دست‌هایتان است که نیاز به تلاش چندین برابر دارد. برای مثال زمانی‌که شما یک وب سایت یا اپلیکیشن را طراحی می کنید، برای سهولت دسترسی کاربران باید نیروهای پشتیبان نرم افزار استخدام کنید، اگر شما به تعهداتی که به مشتریانتان بدهید پایبند نباشید، بعد از گذشت مدتی خواهید دید که آن ها با سرعت زیادی شما را در صحنه رقابت کنار می زنند.
زمانی‌که شما در قبال خدمات‌تان مسئولیت بیشتری را بپذیرید، مردم هم برای مراجعه به شما مصمم‌تر خواهند شد. پس در قبال مسئولیت‌ها و تعهداتی که به مشتریانتان می دهید دقیق‌تر عمل کنید تا وعده‌های واهی به آن ها ندهید.


قسمت اول: آنچه استارت آپ ها در شروع کار باید مد نظر قرار دهند


6- خلاقیت
همیشه با کمی خلاقیت در نحوه ارائه‌ی محصولات و خدمات حتی در سخت‌ترین شرایط می‌توانید فضای مناسبی را برای مثال در شبکه‌های اجتماعی پیدا کنید و آن را به شیوه‌ای ارائه دهید که برای همه مخاطبان شما جدید باشد.
اغلب شرکت ها در زمینه ی شرایط فروش و تبلیغ ، فرصت های زیادی را که در اطرافشان است، نمی بینند و این به دلیل آن است که همه ما عادت داریم چیزها را همانطور که هستند در نظر بگیریم. هیچ محدودیتی در تعداد استارت آپ‌ها و شیوه‌های تبلیغاتی به خصوص در فضای اینترنتی وجود ندارد و شما نباید با دیدن عدم موفقیت یا نا امیدی یکی از کسب و کارهای مرتبط با خودتان، انگیزه فعالیت را از دست بدهید.
در واقع زمانی تعداد استارت آپ‌ها محدود می شود که مردم دیگر هیچ نیاز جدیدی نداشته باشند که این مساله در دنیای امروزی غیر ممکن است، پس فعالیت تان را شروع کرده و از هر شبکه اجتماعی مجازی یا واقعی مثل گروه‌های اجتماعی، کمپین‌ها و شبکه‌های اجتماعی مثل فیسبوک، توئیتر، اینستاگرام و ... برای ترویج محصولات یا خدمات استفاده کنید.

7- امید داشتن
از مهم‌ترین مسائل در زمینه شروع و راه اندازی یک استارت آپ، این است که شما شعارهای مثبت شرکت‌های بزرگ را الگوی خودتان قرار دهید، یکی از این شعارها خوشبینی است.
تمام بنیان گذاران استارت آپ‌ها در شروع کار خوشبین هستند و این طبیعی است اما این خوشبین بودن و امید داشتن باید در تمامی مراحل کار شما حضور داشته باشد و به عنوان یک منبع قدرت به شما انرژی بدهد و گرنه با پیدا شدن یک مشکل زمین خواهید خورد.
برای امید داشتن باید بین خودتان و رقبا خطی بکشید و انتظاراتی را که از خودتان دارید با دیگران مقایسه نکنید، زیرا با مقایسه آنچه توانسته اید انجام دهید با دیگران، نمی توانید برای پیشرفت بیشتر امیدوار باشید.


قسمت دوم: آنچه استارت آپ ها در شروع کار باید مد نظر قرار دهند - رضایت کاربراناین موضوع برای استارت آپ‌ها خیلی مهم است زیرا در ابتدای کار خیلی از اتفاقات و تغییرات به صورت ناخواسته پیش می آیند که احتمالا دلخواه شما نیستند، و شما برای کنار زدن موانع تلاش زیادی می کنید که اگر خوشبین نباشید نمی توانید معاملات خوبی را در بازار انجام دهید.
این خوشبینی شما را به جستجو برای پیدا کردن راه‌های بیشتری برای پیشرفت تشویق می کند، برای مثال شرکت‌های خوشبین زمانی‌که با تعدادی سرمایه گذار روبرو می شوند، تنها روی آن ها حساب باز نمی کنند و از ورود سرمایه‌های دیگر به شرکت هم استقبال می کنند چرا که تعداد مشتری برای آن‌ها محدودیتی ندارد و همیشه در حال گسترش اهدافشان هستند.

مترجم
وحیده امینی
منبع
paulgraham
برچسب‌ها
اشتراک گذاری
از همین وب‌سایت مشاهده همه