بخونید، خونده بشید!
کتاب راهنمای استارت آپ ها - قسمت سوم - محصول عالی
بخونید، خونده بشید!
موضوع آزاد
این مطلب به بعدا می خوانم شما افزوده شد!
خودت انتخاب کن
اختصاصی موضوع آزاد
کتاب راهنمای استارت آپ ها - قسمت سوم - محصول عالی
1417 خواننده / 5 دقیقه مطالعه / 1 سال پیش
like1K
img-content
ایران تک لب ایران تک لب
آزمایشگاه ایده های کسب و کار
دنبال کن
کتاب راهنمای استارت آپ ها - قسمت سوم - محصول عالی

"برای کسب اطلاعات بیشتر از اولین دوره سرمایه گذاری روی اپلیکیشن های موبایل، به وبسایت ایران تک لب مراجعه کنید."

راز موفقیت این است: محصول عالی داشته باشید. این تنها چیزی است که تمامی شرکت های بزرگ در آن اشتراک دارند.
اگر کاربران عاشق محصولی که می سازید نشوند، در نهایت شکست خواهید خورد. با این حال، بنیانگذاران همیشه به دنبال ترفندهای دیگر هستند. استارت آپ نقطه ای در زندگی شماست که ترفندها دیگر جواب ندهند.
تولید یک محصول عالی تنها راه ماندگاری بلند مدت است. در نهایت شرکت شما به حدی بزرگ می شود که تکنیک خلق رشد کنار گذاشته شده و شما باید پا به پای افرادی که طالب محصولتان هستند رشد کنید. این مهمترین چیزی است که باید در مورد شرکت های فوق موفق بدانید. راه دیگری وجود ندارد. به تمامی شرکت های موفق فکر کنید، همگی همین کار را انجام می دهند.

شما می خواهید در شرکت خود یک "موتور بهبود محصول" تولید کنید. باید با کاربرانتان صحبت کرده و خودتان ببینید که از محصول شما استفاده می کنند. قسمت های ضعیف آن را دریافته و محصولتان را بهبود ببخشید. سپس دوباره این کار را انجام دهید. این چرخه باید مرکز اصلی توجه شرکت باشد و مسائل دیگر را کنار بزند. اگر محصولتان را در هر هفته 5% بهبود ببخشید، در نهایت نتیجه خواهد داد.

هرچه تکرار این چرخه سریعتر باشد، نتیجه ای که شرکت می گیرد بهتر خواهد بود. به واسطه شتابدهنده وای کامبینیتور (ycombinator) به موسسین گفتیم که باید در کنار خوردن، خوابیدن، ورزش کردن و وقت گذراندن با کسانی که دوستشان دارند، محصول تولید کرده و با کاربران خود صحبت کنند.
برای صحیح انجام دادن این چرخه باید به کاربران خود نزدیک شوید. با چشم خود ببینید که از محصولاتتان استفاده می کنند. اگر می توانید به دفتر کارشان بروید و چیزهایی که می گویند را با کاری که واقعا انجام می دهند بسنجید. تا جایی که ممکن است نباید واسطه ای بین بنیانگذاران و کاربران وجود داشته باشد. این به این معناست که بنیانگذاران باید کارهای فروش، پشتیبانی مشتریان و غیره را انجام دهند.
تا جایی که می توانید کاربران خود را شناخته و آنها درک کنید. دریابید به چه چیزهایی نیاز دارند، آنها از کجا پیدا می شوند و چه چیز آنها را سر شوق می آورد.
" انجام کارهایی که مقیاسی برای آنها نیست" تبدیل به یک شعار شده است. شما باید کاربران اولیه خود را جذب کنید (بل سیلبرمن، برنامه پینترست را به افراد غریبه در کافی شاپ های پالو آلتو کالیفرنیا نشان می داد و از آنها درخواست می کرد آن را امتحان کنند) و نکاتی که آنها می گفتند را به برنامه اضافه می کرد. بسیاری از بنیانگذاران از این مرحله بیزارند و فقط می خواهند محصول خود را در مطبوعات به عموم معرفی کنند. اما این روش هیچ وقت کارساز نیست. کاربرانتان را به طور انتخابی برگزینید، به آنها محصولی عالی ارائه دهید تا خودشان محصولتان را به دوستانشان معرفی کنند.


قسمت دوم: کتاب راهنمای استارت آپ ها - تیم عالی


گاهی لازم است کارها را به قسمت های کوچکی تقسیم کنید. همان طور که پیش می روید روی آنها کار کرده و با یکدیگر منطبق کنید. برای فاصله زمانی طولانی برنامه ریزی نکنید. همه چیز را به زمان ارائه برای عموم موکول نکنید. باید کار را با یک چیز کوچک شروع کنید، در کمترین زمان ممکن نتیجه آن را خواهید دید. در واقع سادگی همیشه خوب است و شما باید همیشه شرکت و محصولات خود را در ساده ترین شکل ممکن نگه دارید.

سوالات متداولی که از استارت آپ هایی که به مشکل بر خورده اند می پرسیم:
آیا کاربران بیش از یک بار از محصول شما استفاده کرده اند؟
آیا کاربرانتان نسبت به محصول شما تعصب دارند؟
اگر شرکتتان منحل شود، کاربرانتان ناراحت می شوند؟
آیا کاربرانتان بدون اینکه از آنها بخواهید شما را به دوستان خود معرفی خواهند کرد؟
اگر شرکت شما با روش تجارت B2B کار می کند، حداقل 10 مشتری دارید؟
اگر جواب منفی است، پس باید مشکل اساسی وجود داشته باشد، پس به شرکت ها توصیه می شود محصولاتشان را بهبود ببخشند. من نسبت به اکثر دلایلی که برای عدم رشد شرکت ها آورده می شود مشکوک هستم. کم پیش می آید که دلیل واقعی، خوب نبودن خود محصول باشد.

وقتی استارت آپی ها از قدم بعدی خود در مورد محصولشان مطمئن نباشند، یا اگر محصولشان به حدی که باید خوب نباشد، ما صحبت با کاربران را به آنها توصیه می کنیم. این راهکار در مورد همه موارد کاربرد ندارد اما اکثرا جواب می دهد. در حقیقت هر زمانی که در مورد موضوعی در شرکت عدم توافق وجود داشت، باید با کاربرانتان صحبتی داشته باشید.
موسسین خوب در مورد کیفیت کالای خود، حتی در مورد جزئیات به ظاهر بی اهمیت، وسواس زیادی به خرج می دهند. به نظر می رسد کارشان صحیح است. به هر حال محصول شما تنها راه ارتباطی با مشتریان است. باید از آنها به خوبی حمایت کنید و پشتیبانی قوی ای داشته باشید.

به خاطر داشته باشید اگر محصول عالی نداشته باشید، چیز دیگری به کمکتان نخواهد آمد.

در ادامه این موضوع، به داشتن روند اجرایی فوق العاده خواهیم پرداخت.


قسمت چهارم: کتاب راهنمای استارت آپ ها - روند اجرایی فوق العاده


 

مترجم
پرستو پورگیلانی
منبع
playbook
برچسب‌ها
اشتراک گذاری
از همین وب‌سایت مشاهده همه
img-content
2904 خواننده / 8 دقیقه مطالعه / 6 ماه پیش
img-content
1207 خواننده / 9 دقیقه مطالعه / 1 سال پیش
مطالب مرتبط مشاهده همه
img-content
2904 خواننده / 8 دقیقه مطالعه / 6 ماه پیش
img-content
2758 خواننده / 5 دقیقه مطالعه / 1 سال پیش
دیدگاه‌ها
comment_icon دیدگاهت رو بنویس...

برای ثبت نظر ابتدا وارد شوید

mozooazad
به مطالعه مطالب خوب و مفید علاقه‌مندید ؟
عضو خبرنامه پرخواننده‌ترین مطالب موضوع آزاد شوید !
* 2 خبرنامه در هفته. بهترین مطالب موضوع آزاد.
تمامی فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.