بخونید، خونده بشید!
اختصاصی موضوع آزاد
بخونید، خونده بشید!
موضوع آزاد
این مطلب به بعدا می خوانم شما افزوده شد!
خودت انتخاب کن
اختصاصی موضوع آزاد
کتاب راهنمای استارت آپ ها - تیم عالی
تیم تحریریه موضوع آزاد
2320 خواننده / 6 دقیقه مطالعه / 1 ماه پیش
like2K
img-content
کتاب راهنمای استارت آپ ها - تیم عالی

اختصاصی موضوع آزاد:
تیم هایی در سطح متوسط نمی توانند شرکت های فوق العاده بسازند. یکی از مواردی که به آن توجه ویژه ای می کنیم، قدرت بنیان گذاران است. وقتی در مراحل آخر سرمایه گذاری بودم، نسبت به توانایی موسسان و کارمندان بسیار سختگیر شده بودم.
چه چیزی یک بنیان گذار عالی به وجود می آورد؟ از مهمترین ویژگی های آنها عزم راسخ، اراده، استواری و کاردانی است. داشتن هوش و اشتیاق هم از اهمیت بالایی برخوردار است. اینها حتی نسبت به تجربه و اطمینان از اهمیت بسیار بالاتری برخوردار هستند " تخصص در زبان X و چارچوب Y".
ما دریافتیم موفق ترین بنیان گذاران آنهایی هستند که هنگام کار با آنها احساس استرس کمتری وجود دارد و احساس می کنید "فرقی ندارد که چه اتفاقی بیفتد، او کار را به نتیجه می رساند". گاهی تنها با داشتن اراده محض موفق خواهید شد.


قسمت اول: کتاب راهنمای استارت آپ ها - ایده


بنیانگذاران خوب باید صفات به ظاهر متناقضی داشته باشند. یکی از آن صفات، به طور هم زمان محکم بودن و در عین حال انعطاف پذیری می باشد. می خواهید نسبت به شرکت و هدف اصلی آن محکم و در عین حال منعطف بوده و هنوز به دنبال یادگیری چیزهای جدید بگردید.
بنیانگذاران خوب به طور چشمگیری پاسخگو هستند. این شاخص بارزی از قاطعیت، تمرکز، نیرومندی و توانایی برای انجام کارهاست.

بنیانگذارانی که صحبت کردن با آنها کار مشکلی است معمولا مورد قبول نیستند. داشتن روابط اجتماعی یکی از مهارت های مهم برای آنها به حساب می آید. در حقیقت به عقیده من ایجاد ارتباط مهمترین مهارت آنهاست که به ندرت در موردش صحبت شده است.
استارت آپ مرتبط با تکنولوژی برای ساخت محصول حداقل به یک بنیان گذار نیاز دارد و برای فروش و صحبت با مخاطبین هم به حداقل یک نفر دیگر نیازمند است. این دو نفر می توانند یکی باشند.
هنگام انتخاب موسسین به این معیارها توجه کنید چون یکی از مهمترین تصمیمات است که اغلب به طور تصادفی انتخاب می شوند. شما به کسی نیاز دارید که او را به خوبی بشناسید نه فقط کسی که در جلسه کاری با هم آشنا شده باشید. کسی که اطلاعات بیشتری از او دارید را راحت تر ارزیابی می کنید و در این زمینه نباید هیچ اشتباهی مرتکب شوید. همچنین در برخی مواقع ممکن است شیب رشد استارت آپ به پایین محوری که باید، برسد. در این مواقع اگر هم دیگر را از قبل بشناسید جلوی شکست یکدیگر را می گیرید و نمی گذارید هیچ یک شکست بخورید. به این طریق به جلو می روید. فروپاشیدن موسسین، یکی از دلایل اصلی از بین رفتن استارت آپ های نوپا است. این موضوع وقتی که سرمایه گذاران فقط به هدف برپایی یک شرکت با هم ملاقات کرده اند زیاد اتفاق می افتد.
بهترین حالت برای شروع کار داشتن موسسی خوب در کنار خودتان است و در وهله بعد راه اندازی جایی به تنهایی. به هر حال بدترین اتفاق، شروع کار با موسس مشترک بد است. اگر کارها خوب پیش نرفت باید یک راه دیگر انتخاب کنید.


چند نکته در مورد تقسیم حقوق صاحبان سهام:
صحبت در مورد تقسیم حقوق صاحبان سهام هیچ گاه کار ساده ای نبوده است. بهتر است قبل از شروع فعالیت در این باره صحبت شود. سهام نسبتا مساوی بهترین حالت است. اما اگر دو سرمایه گذار وجود داشته باشد، بهتر است یکی از آنها سهام بیشتری داشته باشد تا در صورت بروز هر مشکلی از ایجاد وقفه در کار جلوگیری شود.


قسمت سوم: کتاب راهنمای استارت آپ ها - محصول عالی


 

مترجم
پرستو پورگیلانی
منبع
playbook
برچسب‌ها
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط مشاهده همه
img-content
در عصری به دنبال رایانه رفت که شاید کمتر کسی در کشور در مورد آن چیزی شنیده بود. به آمریکا رفت تا علوم رایانه بخواند؛ از بین گرایش‌های مختلف رایانه برنامه‌نویسی را دوست داشت؛ خیلی زود از برنامه‌نویسی به دنیای بازی‌های رایانه‌ای کشیده شد و به ...
6 دقیقه مطالعه / 2 روز پیش
img-content
از امروز تا دو روز دیگر، بازارچه نور با موضوع «مایحتاج شب عید»، در راستای توانمندسازی زنان و با هدف کارآفرینی و اشتغال‌زایی بانوان، برگزار می‌شود. با موضوع آزاد همراه باشید. ...
4 دقیقه مطالعه / 6 روز پیش
img-content
من وقتی کاری را شروع می‌کنم، هیچ وقت فکر نمی‌کنم که تهش می‌خواهم به کجا برسم. نه اینکه هدف نداشته باشم، آخرش شاید من شکست خوردم و اصلا اینجا را جمع کردم. یا شاید... با موضوع آزاد همراه باشید. ...
7 دقیقه مطالعه / 6 روز پیش
پیشنهاد سردبیر مشاهده همه
img-content
در نوزادان و کودکان چند بیماری شایع و علائم خاص آنها وجود دارد که در این مطلب قصد داریم به آنها بپردازیم. با موضوع آزاد همراه باشید. ...
9 دقیقه مطالعه / 6 ساعت پیش
img-content
اصلی‌ترین مشکلی که تولیدکنندگان محتوا با آن درگیر هستند، تولید کردن محتوایی است که هم میزان کافی داشته باشد، هم از کیفیت بالایی برخوردار باشد. از آنجایی که اساس اکثر محتواها حالت نوشتاری دارد، فرقی نمی‌کند چه نوع محتوایی تولید می‌کنید. دانس ...
10 دقیقه مطالعه / 7 ساعت پیش
img-content
یکی از مزایایی که دنیای اینترنت برای ما به ارمغان آورده است، سفر به گوشه و کنار جهان و سرک کشیدن به مکان‌های متنوع و تماشایی است. برای آن دسته از ما مسافران اینترنتی که علاوه بر سرک کشیدن به جاهای ...
15 دقیقه مطالعه / 9 ساعت پیش
دیدگاه‌ها
comment_icon دیدگاهت رو بنویس...

برای ثبت نظر ابتدا وارد شوید

mozooazad
به مطالعه مطالب خوب و مفید علاقه‌مندید ؟
عضو خبرنامه پرخواننده‌ترین مطالب موضوع آزاد شوید !
* 2 خبرنامه در هفته. بهترین مطالب موضوع آزاد.
تمامی فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.