بخوانید، بنویسید، دیده شوید!
اختصاصی موضوع آزاد
بخوانید، بنویسید، دیده شوید!
موضوع آزاد
این مطلب به بخش "بعدا می‌خوانم" شما افزوده شد!
ورود
اختصاصی موضوع آزاد
کتاب راهنمای استارت آپ ها - تیم عالی
تیم تحریریه موضوع آزاد
6 دقیقه مطالعه / 2 هفته پیش
img-content
کتاب راهنمای استارت آپ ها - تیم عالی

اختصاصی موضوع آزاد:
تیم هایی در سطح متوسط نمی توانند شرکت های فوق العاده بسازند. یکی از مواردی که به آن توجه ویژه ای می کنیم، قدرت بنیان گذاران است. وقتی در مراحل آخر سرمایه گذاری بودم، نسبت به توانایی موسسان و کارمندان بسیار سختگیر شده بودم.
چه چیزی یک بنیان گذار عالی به وجود می آورد؟ از مهمترین ویژگی های آنها عزم راسخ، اراده، استواری و کاردانی است. داشتن هوش و اشتیاق هم از اهمیت بالایی برخوردار است. اینها حتی نسبت به تجربه و اطمینان از اهمیت بسیار بالاتری برخوردار هستند " تخصص در زبان X و چارچوب Y".
ما دریافتیم موفق ترین بنیان گذاران آنهایی هستند که هنگام کار با آنها احساس استرس کمتری وجود دارد و احساس می کنید "فرقی ندارد که چه اتفاقی بیفتد، او کار را به نتیجه می رساند". گاهی تنها با داشتن اراده محض موفق خواهید شد.


قسمت اول: کتاب راهنمای استارت آپ ها - ایده


بنیانگذاران خوب باید صفات به ظاهر متناقضی داشته باشند. یکی از آن صفات، به طور هم زمان محکم بودن و در عین حال انعطاف پذیری می باشد. می خواهید نسبت به شرکت و هدف اصلی آن محکم و در عین حال منعطف بوده و هنوز به دنبال یادگیری چیزهای جدید بگردید.
بنیانگذاران خوب به طور چشمگیری پاسخگو هستند. این شاخص بارزی از قاطعیت، تمرکز، نیرومندی و توانایی برای انجام کارهاست.

بنیانگذارانی که صحبت کردن با آنها کار مشکلی است معمولا مورد قبول نیستند. داشتن روابط اجتماعی یکی از مهارت های مهم برای آنها به حساب می آید. در حقیقت به عقیده من ایجاد ارتباط مهمترین مهارت آنهاست که به ندرت در موردش صحبت شده است.
استارت آپ مرتبط با تکنولوژی برای ساخت محصول حداقل به یک بنیان گذار نیاز دارد و برای فروش و صحبت با مخاطبین هم به حداقل یک نفر دیگر نیازمند است. این دو نفر می توانند یکی باشند.
هنگام انتخاب موسسین به این معیارها توجه کنید چون یکی از مهمترین تصمیمات است که اغلب به طور تصادفی انتخاب می شوند. شما به کسی نیاز دارید که او را به خوبی بشناسید نه فقط کسی که در جلسه کاری با هم آشنا شده باشید. کسی که اطلاعات بیشتری از او دارید را راحت تر ارزیابی می کنید و در این زمینه نباید هیچ اشتباهی مرتکب شوید. همچنین در برخی مواقع ممکن است شیب رشد استارت آپ به پایین محوری که باید، برسد. در این مواقع اگر هم دیگر را از قبل بشناسید جلوی شکست یکدیگر را می گیرید و نمی گذارید هیچ یک شکست بخورید. به این طریق به جلو می روید. فروپاشیدن موسسین، یکی از دلایل اصلی از بین رفتن استارت آپ های نوپا است. این موضوع وقتی که سرمایه گذاران فقط به هدف برپایی یک شرکت با هم ملاقات کرده اند زیاد اتفاق می افتد.
بهترین حالت برای شروع کار داشتن موسسی خوب در کنار خودتان است و در وهله بعد راه اندازی جایی به تنهایی. به هر حال بدترین اتفاق، شروع کار با موسس مشترک بد است. اگر کارها خوب پیش نرفت باید یک راه دیگر انتخاب کنید.


چند نکته در مورد تقسیم حقوق صاحبان سهام:
صحبت در مورد تقسیم حقوق صاحبان سهام هیچ گاه کار ساده ای نبوده است. بهتر است قبل از شروع فعالیت در این باره صحبت شود. سهام نسبتا مساوی بهترین حالت است. اما اگر دو سرمایه گذار وجود داشته باشد، بهتر است یکی از آنها سهام بیشتری داشته باشد تا در صورت بروز هر مشکلی از ایجاد وقفه در کار جلوگیری شود.


قسمت سوم: کتاب راهنمای استارت آپ ها - محصول عالی


 

مترجم
پرستو پورگیلانی
منبع
playbook
برچسب‌ها
اشتراک گذاری
mozooazad
به مطالعه مطالب خوب و مفید علاقه‌مندید ؟
عضو خبرنامه پرخواننده‌ترین مطالب موضوع آزاد شوید !
* 2 خبرنامه در هفته. بهترین مطالب موضوع آزاد.
مطالب مرتبط مشاهده همه
img-content
هیچ چیز بهتر از یک اتاق کامل، شیک و البته مجزا برای یک کارمند لذت بخش نیست اما برای یک مدیر چطور؟ آیا مجزا بودن/نبودن اتاق مدیریت میتواند تفاوتی در امور ایجاد کند؟ به گزارش آلامتو و به نقل از ibazaryabi.com؛ آیا به‌عنوان رئیس و مدیر شرکت با ...
7 دقیقه مطالعه / 1 روز پیش
img-content
یکی از چیزهایی که همیشه به استارت‌آپ‌ها می‌گویم، اصلی است که از "پل بوچت" یاد گرفته‌ام: اینکه اگر چند نفر محدود را واقعا خوشحال کنید، بهتر از این است که تعداد زیادی را نسبتا خوشحال کرده باشید. در ادامه به 13 اصل برای استارت‌آپ‌ها می‌پردازیم ...
8 دقیقه مطالعه / 2 روز پیش
img-content
ماندن در شغلی که هیچ لذت و علاقه ای برای شما ندارد ممکن است غیر منطقی به نظر برسد اما ماندن در شغلی که شما را آزار دهد به هیچ وجه منطقی و عاقلانه نیست. به گزارش آلامتو و به نقل از مردمان؛ اگر تا بحال ...
7 دقیقه مطالعه / 2 روز پیش
پیشنهاد سردبیر مشاهده همه
img-content
امروزه از هر 5 آمریکایی حدود 1 نفر سالانه بیماری روانی را تجربه می­کند و شیوع بیماری­های روانی این روزها به حدی است که اگر شما هم در دوره ای آن را تجربه نکرده باشید احتمالا در میان اطرافیانتان دیده اید. با موضوع آزاد همراه باشید. ...
7 دقیقه مطالعه / 1 روز پیش
img-content
سرگرد علی اصغر شریفی با اعلام خبر وقوع آتش سوزی گسترده در ساختمان پلاسکو واقع در چهار راه استانبول پایتخت گفت: از دقایقی پیش شعله های آتش و دود غلیظ ناشی از آتش سوزی از یکی از طبقات این ساختمان اداری تجاری مشاهده شد که بلافاصله نیروهای امدا ...
5 دقیقه مطالعه / 1 روز پیش
img-content
پیرو انتشار مقاله‌ای از من در تاریخ ۲۸ آذر ۱۳۹۵ زیر نام: «تحریف‌های پایان‌ناپذیر در سریال معمای شاه» که در سایت «تاریخ ایرانی» و سایت «خبرآنلاین» بازتاب یافت و در آن به مندرجات بخش‌هایی از این سریال که شب‌های ۲۱، ۲۲ و ۲۴ آذر از شبکه یک سیما ...
5 دقیقه مطالعه / 1 روز پیش
تمامی فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.