بخونید، خونده بشید!
کتاب راهنمای استارت آپ‌ها - مقدمه
بخونید، خونده بشید!
موضوع آزاد
این مطلب به بعدا می خوانم شما افزوده شد!
خودت انتخاب کن
اختصاصی موضوع آزاد
کتاب راهنمای استارت آپ‌ها - مقدمه
2628 خواننده / 5 دقیقه مطالعه / 1 سال پیش
like2K
img-content
ایران تک لب ایران تک لب
آزمایشگاه ایده های کسب و کار
دنبال کن
کتاب راهنمای استارت آپ‌ها - مقدمه

ما زمان زیادی را برای اطلاع رسانی و توصیه در مورد استارت آپ ها صرف کرده ایم. با وجود اینکه توصیه های مستقیم همیشه اهمیت بالایی دارند، ما فکر می کردیم که اگر بتوانیم عمومی ترین قسمت های این اطلاع رسانی و توصیه ها را در نوعی کتاب راهنما جمع بندی کنیم، این کار می تواند به ما کمک کند که در مقیاسی بزرگتر رسالت اصلی خود را به جا آوریم. راهنمایی که پیش رو دارید نتیجه سالها تلاش در راستای کمک، راهنمایی و مشاوره دادن به استارت آپ هایی است که بعضا توانسته اند تغییرات بزرگی در دنیای کسب و کار نیز ایجاد کنند، و حالا شما چکیده مهمترین توصیه های برترین مشاوران استارت آپ ها را در دست خواهید داشت...با ما در ایران تک لب همراه باشید تا هر روز بخشی از این مجموعه ارزشمند را با هم مطالعه کنیم...

طرف صحبت ما کسانی هستند که به تازگی به دنیای استارت آپ وارد شده اند. اکثر مطالبی که خواهید خواند برای کسانی که مطالب نوشته شده توسط شتابدهنده وای کامبینیتور (ycombinator) را خوانده اند، جدید نخواهد بود. هدف از این کار جمع بندی مطالب در یک مجموعه است.

در این مجموعه به چگونگی راه اندازی یک استارت آپ می پردازیم.
وظیفه شما در استارت آپ به وجود آوردن چیزی است که کاربران عاشق آن شوند. اگر این کار را انجام دادید باید به فکر این باشید که چگونه کاربران بیشتری جذب کنید. بخش اول به شدت مهم و بحرانی است. شرکت های موفق را تصور کنید، تمامی آنها با محصولاتی شروع به کار کرده اند که مشتریان اولیه آنها را بسیار دوست داشته و به دیگران هم معرفی کرده اند. اگر نتوانید این کار را انجام دهید، شکست خواهید خورد. اگر خود را فریب دهید و فکر کنید که کاربرانتان عاشق محصولات شما هستند اما در واقع اینطور نباشد، باز هم شکست خواهید خورد.

قبرستان استارت آپ پر از کسانی است که فکر می کردند می توانند این مرحله را ندید بگیرند.
برای شروع، تولید محصولاتی که گروه کوچکی از کاربرانتان عاشق آن هستند، از تولید محصولی که تعداد زیادی فقط آن را دوست دارند، بهتر است. گرچه احساس مثبتی که از هر دو دریافت می شود یکسان است، اما جلب کاربران بیشتر راحت تر از افزایش میزان علاقه آنهاست.

تنها چیزی که به عنوان اخطار برای شروع استارت آپ می توان گفت این است که: کار مشکلی است! یکی از بازخوردهای مشابهی که از بنیانگذاران YC داشتیم، این بود که این کار از چیزی که تصور می کردند به مراتب مشکل تر بوده، چون آنها چارچوب مشخص و دقت لازم برای این سبک کار را نداشته اند. پیوستن به یک استارت آپ که در مراحل اولیه شروع کار و بازدهی است، سرمایه گذاری مناسب تری به حساب می آید.

از طرفی، شروع یک استارت آپ ریسک بزرگی برای حرفه شما به حساب نمی آید. اگر به تکنولوژی وارد هستید، در صورتی که شکست بخورید، این موضوع می تواند برای شما یک فرصت شغلی به حساب بیاید. بسیاری از مردم در ارزیابی ریسک بسیار بد هستند. به نظر من ریسک بزرگتر این است که ایده یا پروژه ای که به آن مشتاق هستید را در ذهن داشته باشید و به جای به نتیجه رساندن آن، شغلی مطمئن و آسان را انتخاب کنید.

برای شروع یک استارت آپ موفق، به یک ایده‏ فوق العاده (با بازاری موفق)، تیمی عالی، محصولی عالی و روند اجرایی فوق العاده نیاز دارید.

در مقاله بعدی در مورد ایده های استارت آپی صحبت خواهیم کرد. با ما در اختصاصی موضوع آزاد همراه باشید.

"برای کسب اطلاعات بیشتر از اولین دوره سرمایه گذاری روی اپلیکیشن های موبایل، به وبسایت ایران تک لب مراجعه کنید."

مترجم
پرستو پورگیلانی
منبع
playbook
برچسب‌ها
اشتراک گذاری
از همین وب‌سایت مشاهده همه
img-content
2636 خواننده / 8 دقیقه مطالعه / 3 ماه پیش
img-content
1108 خواننده / 9 دقیقه مطالعه / 1 سال پیش
مطالب مرتبط مشاهده همه
img-content
2636 خواننده / 8 دقیقه مطالعه / 3 ماه پیش
img-content
1269 خواننده / 5 دقیقه مطالعه / 1 سال پیش
دیدگاه‌ها
comment_icon دیدگاهت رو بنویس...

برای ثبت نظر ابتدا وارد شوید

mozooazad
به مطالعه مطالب خوب و مفید علاقه‌مندید ؟
عضو خبرنامه پرخواننده‌ترین مطالب موضوع آزاد شوید !
* 2 خبرنامه در هفته. بهترین مطالب موضوع آزاد.
تمامی فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.