بخوانید، بنویسید، دیده شوید!
اختصاصی موضوع آزاد
بخوانید، بنویسید، دیده شوید!
موضوع آزاد
این مطلب به بخش "بعدا می‌خوانم" شما افزوده شد!
ورود
اختصاصی موضوع آزاد
3 تکنیکی که به شما در انتخاب فرد مناسب در جریان مصاحبه استخدامی کمک می کند
تیم تحریریه موضوع آزاد
5 دقیقه مطالعه / 2 هفته پیش
img-content
3 تکنیکی که به شما در انتخاب فرد مناسب در جریان مصاحبه استخدامی کمک می کند

اختصاصی موضوع آزاد
مصاحبه های استخدامی از مراحل مهم فرایند انتخاب فرد برای تصدی شغل است. به همین دلیل لازم است توسط افراد متخصص انجام بگیرد.
امروزه ضرورت آشنایی با فنون و روش‌های مصاحبه استخدامی برای تمامی افرادی که در سازمان‌های محتلف به خصوص استارت آپ هایی که در اوایل کارشان هستند، و وظیفه جذب نیرو را برعهده دارند بسیار پر رنگ تر از گذشته است.
در این مطلب می خواهیم 3 تاکتیک مهم در مصاحبه های استخدامی را برای انتخاب فرد مورد نظرتان به شما معرفی کنیم.

1- سوالات متفاوت بپرسید
سوالاتی که می خواهیم در ادامه به شما معرفی کنیم، به شناسایی شخصیت کسانیکه برای مصاحبه مراجعه کرده اند، کمک می کند و شما راحت تر می توانید در ارتباط با آن ها تصمیم گیری کنید.

  •  شما در چه مدت زمانی می توانید کار سختی مثل ... یا یک مذاکره را با موفقیت به انجام برسانید؟
  • ​احساس می کنید در چه شرایطی نمی توانید با همکارانتان ارتباط موثری داشته باشید؟ و چه کارهایی برای حل این مشکل انجام می دهید؟
  •  آخرین مساله ای که موجب اختلاف نظر شما و رئیس تان شده چه موضوعی بوده است و شما چگونه توانستید آن  را مدیریت کنید؟
  •  چگونه می توانید ارباب رجوع عصبانی و مشتریان ناراضی را آرام کنید؟
  •  پنج مورد از دستاوردهای حرفه ای شما چیست؟ به صورت جزئی آن ها را توضیح دهید.
  •  چه ایده ی مهمی را می توانید در موقعیت شغلی فعلی اعمال کنید؟ در جایگاه قبلی تان چه ایده هایی داشته اید؟
  • بخشی از بلوغ عاطفی، داشتن بینش صحیح نسبت به خود و توانایی ها است، شما به تازگی چه چیزهایی از توانایی هایتان را کشف کرده اید؟

شاید بسیاری از مراجعه کنندگان از پاسخ به این سوالات به خصوص سوال آخر طفره بروند، اما شما باید در این زمینه هوشمندانه تر عمل کرده و با سوالات جزئی اطلاعات دقیقتری از آن ها حتی از طریق نحوه رفتارشان در زندگی زناشویی و شخصی به دست آورید.

2- آن ها را درگیر کنید
شما در حین کار با کارمندان سازمان قطعا انتقاداتی را به آن ها خواهید کرد، پس برای اطلاع قبلی از نحوه باز خورد آن ها بهتر است در همین مراحل اولیه آن ها را در یک شرایط انتقادی قرار دهید تا عکس العمل آنها را ارزیابی کنید.
در ابتدا باید از او بپرسید که اگر در حین کار بخواهیم به شما انتقادی داشته باشیم برایتان مشکلی پیش نمی آید؟ سپس او جواب خواهد داد و شما مثالی را در این زمینه مطرح می کنید، اگر گفت مشکلی در این انتقاد نمی بینم و سعی می کنم مشکل را اصلاح کنم، او فرد انتقاد پذیری است، اما اگر صورت او قرمز شد و دچار احساس خجالتزدگی شد و تا آخر مصاحبه آرام ماند، قطعا فردی نیست که بتواند حتی انتقادات سازنده را تحمل کند.

3- یک مصاحبه نهایی ترتیب دهید
بعد از مصاحبه اولیه، برای سپردن یک جایگاه شغلی در سازمان به فرد مورد نظر، یک مصاحبه نهایی برای جمع بندی توافقات ترتیب دهید.
در این مصاحبه علاوه بر توافقاتی که انجام می دهید، باید پیشنهادات و ایده آل هایی را که برای سازمان شما مهم است به او متذکر شوید، اینکه دوست دارید کارها به چه صورتی انجام شوند، تمرکز روی چه موضوعاتی باید بیشتر باشد، و اینکه 3 ماهه ی اول به انتخاب شما می تواند فعالیت این فرد در سازمان به شکل آزمایشی باشد تا با عملکرد او بیشتر آشنا شوید.
بهتر است در این گفتگوها مطالب به صورت دقیق مطرح شود تا در آینده نیروی استخدامی شما ابهامی در ارتباط با جایگاه و وظایف خود نداشته باشد و انتطارات شما را به طور کامل پوشش دهد.

مترجم
وحیده امینی
منبع
entrepreneur
برچسب‌ها
اشتراک گذاری
mozooazad
به مطالعه مطالب خوب و مفید علاقه‌مندید ؟
عضو خبرنامه پرخواننده‌ترین مطالب موضوع آزاد شوید !
* 2 خبرنامه در هفته. بهترین مطالب موضوع آزاد.
مطالب مرتبط مشاهده همه
img-content
هیچ چیز بهتر از یک اتاق کامل، شیک و البته مجزا برای یک کارمند لذت بخش نیست اما برای یک مدیر چطور؟ آیا مجزا بودن/نبودن اتاق مدیریت میتواند تفاوتی در امور ایجاد کند؟ به گزارش آلامتو و به نقل از ibazaryabi.com؛ آیا به‌عنوان رئیس و مدیر شرکت با ...
7 دقیقه مطالعه / 1 روز پیش
img-content
یکی از چیزهایی که همیشه به استارت‌آپ‌ها می‌گویم، اصلی است که از "پل بوچت" یاد گرفته‌ام: اینکه اگر چند نفر محدود را واقعا خوشحال کنید، بهتر از این است که تعداد زیادی را نسبتا خوشحال کرده باشید. در ادامه به 13 اصل برای استارت‌آپ‌ها می‌پردازیم ...
8 دقیقه مطالعه / 2 روز پیش
img-content
ماندن در شغلی که هیچ لذت و علاقه ای برای شما ندارد ممکن است غیر منطقی به نظر برسد اما ماندن در شغلی که شما را آزار دهد به هیچ وجه منطقی و عاقلانه نیست. به گزارش آلامتو و به نقل از مردمان؛ اگر تا بحال ...
7 دقیقه مطالعه / 2 روز پیش
پیشنهاد سردبیر مشاهده همه
img-content
امروزه از هر 5 آمریکایی حدود 1 نفر سالانه بیماری روانی را تجربه می­کند و شیوع بیماری­های روانی این روزها به حدی است که اگر شما هم در دوره ای آن را تجربه نکرده باشید احتمالا در میان اطرافیانتان دیده اید. با موضوع آزاد همراه باشید. ...
7 دقیقه مطالعه / 1 روز پیش
img-content
سرگرد علی اصغر شریفی با اعلام خبر وقوع آتش سوزی گسترده در ساختمان پلاسکو واقع در چهار راه استانبول پایتخت گفت: از دقایقی پیش شعله های آتش و دود غلیظ ناشی از آتش سوزی از یکی از طبقات این ساختمان اداری تجاری مشاهده شد که بلافاصله نیروهای امدا ...
5 دقیقه مطالعه / 1 روز پیش
img-content
پیرو انتشار مقاله‌ای از من در تاریخ ۲۸ آذر ۱۳۹۵ زیر نام: «تحریف‌های پایان‌ناپذیر در سریال معمای شاه» که در سایت «تاریخ ایرانی» و سایت «خبرآنلاین» بازتاب یافت و در آن به مندرجات بخش‌هایی از این سریال که شب‌های ۲۱، ۲۲ و ۲۴ آذر از شبکه یک سیما ...
5 دقیقه مطالعه / 1 روز پیش
تمامی فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.