بخونید، خونده بشید!
اختصاصی موضوع آزاد
بخونید، خونده بشید!
موضوع آزاد
این مطلب به بعدا می خوانم شما افزوده شد!
خودت انتخاب کن
اختصاصی موضوع آزاد
3 تکنیکی که به شما در انتخاب فرد مناسب در جریان مصاحبه استخدامی کمک می کند
تیم تحریریه موضوع آزاد
2320 خواننده / 5 دقیقه مطالعه / 1 ماه پیش
like2K
img-content
3 تکنیکی که به شما در انتخاب فرد مناسب در جریان مصاحبه استخدامی کمک می کند

اختصاصی موضوع آزاد
مصاحبه های استخدامی از مراحل مهم فرایند انتخاب فرد برای تصدی شغل است. به همین دلیل لازم است توسط افراد متخصص انجام بگیرد.
امروزه ضرورت آشنایی با فنون و روش‌های مصاحبه استخدامی برای تمامی افرادی که در سازمان‌های محتلف به خصوص استارت آپ هایی که در اوایل کارشان هستند، و وظیفه جذب نیرو را برعهده دارند بسیار پر رنگ تر از گذشته است.
در این مطلب می خواهیم 3 تاکتیک مهم در مصاحبه های استخدامی را برای انتخاب فرد مورد نظرتان به شما معرفی کنیم.

1- سوالات متفاوت بپرسید
سوالاتی که می خواهیم در ادامه به شما معرفی کنیم، به شناسایی شخصیت کسانیکه برای مصاحبه مراجعه کرده اند، کمک می کند و شما راحت تر می توانید در ارتباط با آن ها تصمیم گیری کنید.

  •  شما در چه مدت زمانی می توانید کار سختی مثل ... یا یک مذاکره را با موفقیت به انجام برسانید؟
  • ​احساس می کنید در چه شرایطی نمی توانید با همکارانتان ارتباط موثری داشته باشید؟ و چه کارهایی برای حل این مشکل انجام می دهید؟
  •  آخرین مساله ای که موجب اختلاف نظر شما و رئیس تان شده چه موضوعی بوده است و شما چگونه توانستید آن  را مدیریت کنید؟
  •  چگونه می توانید ارباب رجوع عصبانی و مشتریان ناراضی را آرام کنید؟
  •  پنج مورد از دستاوردهای حرفه ای شما چیست؟ به صورت جزئی آن ها را توضیح دهید.
  •  چه ایده ی مهمی را می توانید در موقعیت شغلی فعلی اعمال کنید؟ در جایگاه قبلی تان چه ایده هایی داشته اید؟
  • بخشی از بلوغ عاطفی، داشتن بینش صحیح نسبت به خود و توانایی ها است، شما به تازگی چه چیزهایی از توانایی هایتان را کشف کرده اید؟

شاید بسیاری از مراجعه کنندگان از پاسخ به این سوالات به خصوص سوال آخر طفره بروند، اما شما باید در این زمینه هوشمندانه تر عمل کرده و با سوالات جزئی اطلاعات دقیقتری از آن ها حتی از طریق نحوه رفتارشان در زندگی زناشویی و شخصی به دست آورید.

2- آن ها را درگیر کنید
شما در حین کار با کارمندان سازمان قطعا انتقاداتی را به آن ها خواهید کرد، پس برای اطلاع قبلی از نحوه باز خورد آن ها بهتر است در همین مراحل اولیه آن ها را در یک شرایط انتقادی قرار دهید تا عکس العمل آنها را ارزیابی کنید.
در ابتدا باید از او بپرسید که اگر در حین کار بخواهیم به شما انتقادی داشته باشیم برایتان مشکلی پیش نمی آید؟ سپس او جواب خواهد داد و شما مثالی را در این زمینه مطرح می کنید، اگر گفت مشکلی در این انتقاد نمی بینم و سعی می کنم مشکل را اصلاح کنم، او فرد انتقاد پذیری است، اما اگر صورت او قرمز شد و دچار احساس خجالتزدگی شد و تا آخر مصاحبه آرام ماند، قطعا فردی نیست که بتواند حتی انتقادات سازنده را تحمل کند.

3- یک مصاحبه نهایی ترتیب دهید
بعد از مصاحبه اولیه، برای سپردن یک جایگاه شغلی در سازمان به فرد مورد نظر، یک مصاحبه نهایی برای جمع بندی توافقات ترتیب دهید.
در این مصاحبه علاوه بر توافقاتی که انجام می دهید، باید پیشنهادات و ایده آل هایی را که برای سازمان شما مهم است به او متذکر شوید، اینکه دوست دارید کارها به چه صورتی انجام شوند، تمرکز روی چه موضوعاتی باید بیشتر باشد، و اینکه 3 ماهه ی اول به انتخاب شما می تواند فعالیت این فرد در سازمان به شکل آزمایشی باشد تا با عملکرد او بیشتر آشنا شوید.
بهتر است در این گفتگوها مطالب به صورت دقیق مطرح شود تا در آینده نیروی استخدامی شما ابهامی در ارتباط با جایگاه و وظایف خود نداشته باشد و انتطارات شما را به طور کامل پوشش دهد.

مترجم
وحیده امینی
منبع
entrepreneur
برچسب‌ها
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط مشاهده همه
img-content
در عصری به دنبال رایانه رفت که شاید کمتر کسی در کشور در مورد آن چیزی شنیده بود. به آمریکا رفت تا علوم رایانه بخواند؛ از بین گرایش‌های مختلف رایانه برنامه‌نویسی را دوست داشت؛ خیلی زود از برنامه‌نویسی به دنیای بازی‌های رایانه‌ای کشیده شد و به ...
6 دقیقه مطالعه / 2 روز پیش
img-content
از امروز تا دو روز دیگر، بازارچه نور با موضوع «مایحتاج شب عید»، در راستای توانمندسازی زنان و با هدف کارآفرینی و اشتغال‌زایی بانوان، برگزار می‌شود. با موضوع آزاد همراه باشید. ...
4 دقیقه مطالعه / 6 روز پیش
img-content
من وقتی کاری را شروع می‌کنم، هیچ وقت فکر نمی‌کنم که تهش می‌خواهم به کجا برسم. نه اینکه هدف نداشته باشم، آخرش شاید من شکست خوردم و اصلا اینجا را جمع کردم. یا شاید... با موضوع آزاد همراه باشید. ...
7 دقیقه مطالعه / 6 روز پیش
پیشنهاد سردبیر مشاهده همه
img-content
در نوزادان و کودکان چند بیماری شایع و علائم خاص آنها وجود دارد که در این مطلب قصد داریم به آنها بپردازیم. با موضوع آزاد همراه باشید. ...
9 دقیقه مطالعه / 6 ساعت پیش
img-content
اصلی‌ترین مشکلی که تولیدکنندگان محتوا با آن درگیر هستند، تولید کردن محتوایی است که هم میزان کافی داشته باشد، هم از کیفیت بالایی برخوردار باشد. از آنجایی که اساس اکثر محتواها حالت نوشتاری دارد، فرقی نمی‌کند چه نوع محتوایی تولید می‌کنید. دانس ...
10 دقیقه مطالعه / 7 ساعت پیش
img-content
یکی از مزایایی که دنیای اینترنت برای ما به ارمغان آورده است، سفر به گوشه و کنار جهان و سرک کشیدن به مکان‌های متنوع و تماشایی است. برای آن دسته از ما مسافران اینترنتی که علاوه بر سرک کشیدن به جاهای ...
15 دقیقه مطالعه / 9 ساعت پیش
دیدگاه‌ها
comment_icon دیدگاهت رو بنویس...

برای ثبت نظر ابتدا وارد شوید

mozooazad
به مطالعه مطالب خوب و مفید علاقه‌مندید ؟
عضو خبرنامه پرخواننده‌ترین مطالب موضوع آزاد شوید !
* 2 خبرنامه در هفته. بهترین مطالب موضوع آزاد.
تمامی فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.