بخونید، خونده بشید!
3 گام برای تبدیل شدن به یک معلم حرفه ای
بخونید، خونده بشید!
موضوع آزاد
این مطلب به بعدا می خوانم شما افزوده شد!
خودت انتخاب کن
اختصاصی موضوع آزاد
3 گام برای تبدیل شدن به یک معلم حرفه ای
تیم تحریریه موضوع آزاد
1440 خواننده / 6 دقیقه مطالعه / 1 سال پیش
like1K
img-content
ایشــو مگ ایشــو مگ
گزیــــده‌ تر بخوانیـــــد
دنبال کن
3 گام برای تبدیل شدن به یک معلم حرفه ای

3 گام برای تبدیل شدن به یک معلم حرفه ای
اختصاصی موضوع آزاد- هر چقدر تجربه ی شما در کلاس های درس بالاتر می رود متوجه خواهید شد که انجام خیلی از کارها غیر از درس دادن، در کلاس ضروری است.
معلم های حرفه ای علاوه بر آگاهی از روش ها و متدهای جدید تدریس، سعی می کنند گاهی از برنامه ی روتین شان جدا شده و به دانش آموزان فرصت تنفس بدهند.
این کار موجب می شود تا خود معلم کمتر در دوران تدریس دچار فرسودگی و یکنواختی شود.در ادامه ی این مطلب راهکارهایی را به شما معرفی خواهیم کرد که موجب علاقمند شدن دانش آموزان به درس و نشاط بیشتر معلمان شده و اگر چه کوچک به نظر می رسند اما تغییرات بزرگی ایجاد می کنند.

 

1- بیشتر گوش دهید
اغلب معلم های با تجربه که درسی را برای 5 تا 15 سال تدریس کرده اند به احتمال زیاد شیوه و برنامه ی خاصی برای تفهیم موضوع دارند که باید آن را به روز کنند، دانش آموزان 10 سال قبل با دانش آموزان امروز یکسان نیستند و باید تغییراتی در طرح درس، نحوه آموزش و .. ایجاد کرد.
یکی از این تغییرات می تواند گرفتن بازخورد از دانش آموزان باشد، اگر می خواهید در برنامه کلاس درس خود تغییر مثبتی ایجاد کنید، به دانش آموزان و حرف ها ی آن ها بیشتر گوش کنید. ببینید آن ها از یک کلاس درس چه می خواهند و با چه روشی گیرایی بیشتری می توانند از درس داشته باشند. کارگاه آموزشی، بحث و تبادل نظر و یا شیوه های متفاوت تر. از آن ها بپرسید که به کدام مباحث علاقه بیشتری دارند و روی آن ها تمرکز کنید، نتیجه ی کار فوق العاده خواهد بود.

 

2- برنامه های معمول را کنار بگذارید
از نرم های معمولی و گذشته تان فاصله بگیرید ، خلاقیت در تدریس و روش های درس پرسیدن می تواند دانش آموزان و حتی شما را به مباحث بعدی مشتاق تر کند.می توانید کلاس را متناسب با مباحث جدید طراحی کنید، یک کمپین متفاوت در مدرسه راه اندازی کنید و کمی متفاوت عمل کنید.
اگر از همین هفته ی آینده برنامه ی تان را تغییر دهید ، به صورت خودکار در مسیر خلاقیت بیشتری قرار می گیرید و ذهن تان دائم به دنبال متدهای جدید به جای استفاده از روش های معمول تدریس می گردد.

 

3- اقدام کنید
تنها فکر کردن به تغییرات کافی نیست و شما باید افکار و پیش زمینه ی ذهنی تان را تبدیل به عمل کنید.هر کاری که شما برای تغییر انجام دهید موجب پیشرفت شما، دانش آموزان و حتی معلمان دیگر می شود.یک کتاب بنویسید، وبسایت یا وبلاگ شخصی خودتان را راه اندازی کنید و در آن جا مطالب و طرح درستان را  قرار داده و با دانش آموزان در ارتباط باشید و ...
از شادابی و نشاط در خودتان و دانش آموزان غافل نشوید و به محض احساس خستگی در آن ها، اجازه دهید چند دقیقه استراحت کنند.
علاوه بر این، فراموش نکنید که عشق و تدریس با علاقه به دانش آموزان، نقش مهمی در تفهیم مطالب دارد، تا زمانیکه شما به مطالب درسی علاقمند نباشید و با شاگردانتان رفتار صمیمانه ای نداشته باشید، نمی توانید آن ها را به خوبی منتقل کنید.

مترجم
وحیده امینی
منبع
lifehack
برچسب‌ها
اشتراک گذاری
دیدگاه‌ها
comment_icon دیدگاهت رو بنویس...

برای ثبت نظر ابتدا وارد شوید

mozooazad
به مطالعه مطالب خوب و مفید علاقه‌مندید ؟
عضو خبرنامه پرخواننده‌ترین مطالب موضوع آزاد شوید !
* 2 خبرنامه در هفته. بهترین مطالب موضوع آزاد.
تمامی فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.