بخوانید، بنویسید، دیده شوید!
اختصاصی موضوع آزاد
بخوانید، بنویسید، دیده شوید!
موضوع آزاد
این مطلب به بخش "بعدا می‌خوانم" شما افزوده شد!
ورود
اختصاصی موضوع آزاد
9 روش منحصر به فرد برای نوشتن محتوایی جذاب
تیم تحریریه موضوع آزاد
5 دقیقه مطالعه / 2 هفته پیش
img-content
9 روش منحصر به فرد برای نوشتن محتوایی جذاب

اختصاصی موضوع آزاد
انتخاب و نوشتن محتوایی جذاب گزینه ای برای شما است که می توانید آن را انتخاب کنید و یک محتوای خلاق و تاثیر گذار بنویسید یا با نوشتن یک متن ضعیف مخاطبان فعلی تان را هم از دست بدهید، پس تصمیم با شما است.
شما برای بالابردن میزان بازدید از وب سایت تان نیاز به تولید محتواهای جذابی دارید که مخاطب را به سمت سایت یا وبلاگ شما هدایت کند.
در ادامه نگاهی می اندازیم به عواملی که موجب جذابیت محتوا در وب سایت ها می شوند.

1- تولید متن های اوریجینال
بهتر است متن هایی را که تولید می کنید ، اصیل باشند ، کپی کردن متن های تکراری یا باز نشر یک موضوع برای چندین بار شما را از اصیل بودن محتوا دور می کند.
همچنین اگر محتوا و موضوعات خسته کننده ای را انتخاب کنید، هیچکس آن را باز نشر نخواهد کرد و شما در همین مرحله ی نخست مخاطبتان را از دست می دهید.

همیشه این دو قانون را به خاطر بسپارید :
1- شما چیزی را به دست می آورید که برای آن زمان، هزینه یا هر چیز دیگر را از دست داده باشید. بنابراین هر چقدر تلاش کنید، چیزهایی را که به دست می آورید بیشتر می شوند.
2- و قانون دیگر آن است که زمانیکه شما موضوع و حرف مفیدی برای زدن ندارید، همان بهتر که این حرف ها زده نشوند.

2- تمرکز روی عناوین جذاب
عناوین جذاب و کوتاه موجب سرریز خیل عظیمی از مخاطبان به سایت شما می شود، بررسی هایی در زمینه ی تحلیل مخاطبان بازارهای اینترنتی نشان می دهد:
80 درصد از مردم عناوین مطالب شما را می خوانند.
اما تنها 20 درصد همه‌ی متن را به صورت کامل مطالعه می کنند.
به همین دلیل نوشتن محتوای جذاب آنقدر مهم است که شما باید بتوانید از طریق آن و به صورت خلاصه حرف اصلی تان را به خوانندگان مقاله تان بزنید.پس زمان بیشتری روی انتخاب عناوین بگذارید و به آن نگاه سطحی نداشته باشید.عناوین اولین چیزهایی هستند که خوانده می شوند و از طریق آن ها است که خواننده تصمیم می گیرد یک متن را بخواند یا آن را به حال خود رها کند.

3- محتوای کاربردی
محتواها و به طور کل سایت هایی که به مردم راه حل و پیشنهادهای عملی برای انجام کارهای مختلف می دهند، بازدیدکنندگان بیشتری دارند.این مطالب به مخاطب نمی گوید دقیقا چه کاری را باید انجام دهد، بلکه او را مطمئن می سازد، که راه حل پیشنهادی او برای انجام آن فعالیت خاص، بهترین راه است.

4- پاسخ به سوالات
زمانیکه مردم به دنبال پاسخ به سوالاتشان عناوینی را در موتورهای جستجو سرچ می کنند، توقع دارند با وب سایت هایی روبرو شوند که پاسخ را برای آن ها فراهم کرده است.از طرفی دیگر آن ها تنها جواب را نمی خواهند، بلکه می خواهند سریع به جواب برسند، پس سعی کنید به صورت مختصر و مفید بنویسید.

5- دقت بالا
محتوایی که شما برای یک برند تجاری یا یک شرکت تولید می کنید، بازتاب فعالیت های آن شرکت است و در صورتی که در آمار یا ارقام مرتکب اشتباهی شوید، نه تنها شما بلکه شرکت هم متضرر می شود.اگر در زمینه ی آمار و ارقام نمی توانید دقیق عمل کنید، بهتر است آن ها را به صورت هایپر لینک در متن تان قرار دهید.

6- در گیر کردن مخاطب
بهتر است برای علاقمند شدن مخاطب به خواندن تمام متن، او را در این پروسه وارد کنید، یکی از راه های این کار استفاده از سوالاتی در حین متن از خواننده ی آن است، این به معنی دادن اطلاعات ناقص به مخاطبان نیست، بلکه شما کمک می کنید تا ذهن او بیشتر در اطلاعاتی که در ادامه می خواهید ارائه بدهید، در گیر شود.
لید ابتدایی مقاله شما بسیار مهم است ، شما باید بتوانید در همان پاراگراف اول مخاطب را قانع کنید که این متن یک مطلب جذاب و کاربردی برای او خواهد بود.

7- استفاده از تصاویر و ویدئوها
شما باید برای ارتباط موثر تر با جامعه ی هدف تان ، از انواع دیگر محتوا مثل ویدئو و تصویر استفاده کنید، بسیاری از افراد تنها از طریق دیدن و گوش دادن می توانند مطلب جدیدی را به خاطر بسپارند.

8- مطالب مختصر و مفید
هیچ چیز برای سایت شما بهتر از مطالب مفید و کاربردی مختصر نیست، شما باید بتوانید بعد از نوشتن یک مطلب ، پاراگراف های اضافی آن را حذف کنید.مطالب و عبارات زیاد به معنای موثر تر بودن وبلاگ شما نیست.

9- به روز رسانی
زمانیکه یک سایت را طراحی می کنید و مطالبی را روی آن بارگزاری می کنید، اگر بعد از مدتی آن را به حال خود رها کنید، نه تنها مخاطبان سابق  خود را از دست می دهید، بلکه بعد از مدتی از پیشنهادات موتورهای جستجو هم حذف خواهید شد.

اشتراک گذاری
mozooazad
به مطالعه مطالب خوب و مفید علاقه‌مندید ؟
عضو خبرنامه پرخواننده‌ترین مطالب موضوع آزاد شوید !
* 2 خبرنامه در هفته. بهترین مطالب موضوع آزاد.
مطالب مرتبط مشاهده همه
img-content
دوستان قدیمی همراه «یک پزشک»، به احتمال زیاد می‌توانند حدس بزنند که انگیزه من از این پروژه شخصی که در عنوان خواندید چه می‌تواند باشد. در چند روز گذشته، همه وقت آزاد من صرف همین پروژه شد و بنابراین پست‌های روتین «یک پزشک» را نتوانستم تقدیم ش ...
10 دقیقه مطالعه / 2 روز پیش
img-content
اگر در رسانه‌های اجتماعی تازه وارد هستید، علائمی مانند (#) برای شما گیج کننده خواهد بود. اما این علائم در ارتباطات آنلاین ما جدایی ناپذیر هستند؛ پس باید روش استفاده از آنها را یاد بگیرید. با موضوع آزاد همراه باشید. ...
8 دقیقه مطالعه / 3 روز پیش
img-content
این جمله که محتوا، پادشاه است، بدین معنا است که شما با تولید محتوای با کیفیت و جذاب می توانید موفقیت های زیادی در زمینه سئو به دست می آورید. در این مطلب می خواهیم به عوامل موفقیت یک وب سایت در زمینه سئو بپردازیم. باموضوع آزاد همراه باشید. ...
5 دقیقه مطالعه / 1 هفته پیش
پیشنهاد سردبیر مشاهده همه
img-content
امروزه از هر 5 آمریکایی حدود 1 نفر سالانه بیماری روانی را تجربه می­کند و شیوع بیماری­های روانی این روزها به حدی است که اگر شما هم در دوره ای آن را تجربه نکرده باشید احتمالا در میان اطرافیانتان دیده اید. با موضوع آزاد همراه باشید. ...
7 دقیقه مطالعه / 1 روز پیش
img-content
سرگرد علی اصغر شریفی با اعلام خبر وقوع آتش سوزی گسترده در ساختمان پلاسکو واقع در چهار راه استانبول پایتخت گفت: از دقایقی پیش شعله های آتش و دود غلیظ ناشی از آتش سوزی از یکی از طبقات این ساختمان اداری تجاری مشاهده شد که بلافاصله نیروهای امدا ...
5 دقیقه مطالعه / 1 روز پیش
img-content
پیرو انتشار مقاله‌ای از من در تاریخ ۲۸ آذر ۱۳۹۵ زیر نام: «تحریف‌های پایان‌ناپذیر در سریال معمای شاه» که در سایت «تاریخ ایرانی» و سایت «خبرآنلاین» بازتاب یافت و در آن به مندرجات بخش‌هایی از این سریال که شب‌های ۲۱، ۲۲ و ۲۴ آذر از شبکه یک سیما ...
5 دقیقه مطالعه / 1 روز پیش
تمامی فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.