بخونید، خونده بشید!
راهکارهایی برای پیشبرد بازاریابی محتوا
بخونید، خونده بشید!
موضوع آزاد
این مطلب به بعدا می خوانم شما افزوده شد!
خودت انتخاب کن
اختصاصی موضوع آزاد
راهکارهایی برای پیشبرد بازاریابی محتوا
تیم تحریریه موضوع آزاد
4 دقیقه مطالعه / 1 سال پیش
img-content
ایشــو مگ ایشــو مگ
گزیــــده‌ تر بخوانیـــــد
دنبال کن
 راهکارهایی برای پیشبرد بازاریابی محتوا

اختصاصی موضوع آزاد
اگر شما هم به عنوان عضوی از صنعت بازاریابی آنلاین و بازاریابی محتوا، مشغول به فعالیت هستید احتمالا نام جوپولیتزی را شنیده اید، او درواقع اولین کسی بود که اصلاح بازاریابی محتوا را استفاده کرد.

او برای چند دهه در زمینه ی تولید محتوای مناسب، با کیفیت و بازاریابی و شناخته شدن برندهای مختلف فعالیت داشته است. در ادامه ابتدا به تاریخچه ای مختصر از بازاریابی محتوایی و سپس به نظریات جوپولیتزی در این زمینه و راهکارهای پیشنهادی اش در موفقیت بازاریابی محتوا بیشتر می پردازیم.

تاریخچه بازاریابی محتوا
بازاریابی محتوا مفهوم جدیدی نیست و برای نخستین بار در سال 1931 در خبرنامه ای که با عنوان "شیار" توسط "جان دیر" راه اندازی شده بود به کار گرفته شد. وی در این مجله اطلاعات و آموزش هایی را در رابطه با تبدیل کشاورزی به یک کسب و کار سودآور بیان کرد.
جوپولیتزی معتقد است از زمانی که انسان های اولیه روی دیواره غارها حکاکی می کردند و مفاهیم را به هم منتقل می کردند، بازاریابی محتوا و تبلیغ برندها به شیوه هایی ابتدایی وجود داشته است.

خداحافظی با موانع ورود به بازاریابی محتوا
موانعی که گذشتگان ما برای ورود به حوزه ی بازاریابی محتوایی داشته اند بسیار متفاوت از موانعی است که ما امروزه با آن ها روبرو هستیم و همه ی این موانع به راحتی قابل حل شده اند.

 پذیرش محتوای تولید شده
چشم انداز بازاریابی محتوا نشان می دهد در صورت بکارگیری تکنیک های صحیح محتوای آنلاین می توان مشتری را تنها در کمتر از 3 ثانیه اقناع کرد.

 استعداد
روزنامه نگارانی که پیش از این به عنوان سر دبیران یا نویسندگان نشریات عمده کار می کردند امروزه خودشان می توانند به توسعه ی یک برند خاص بپردازند.

 تکنولوژی
در حال حاضر برای گسترش و شناخته شدن برندها نیازی به صرف هزینه های گزاف نیست و تنها از طریق تکنولوژی و اجرای استراتژی های خاص می توان بدون پرداخت هزینه به ارائه و شناسایی خدمات پرداخت.

 

تکنیک های بازاریابی محتوا

1. تمرکز بر مشتری مداری
مشتری ها از آنکه توسط حجم زیادی از کالاهای تجاری و تبلیغات آن ها بمباران شوند بیزار هستند، وبا توجه به رقابتی بودن بازار فروش شما باید راه های بهتری درمقایسه با تبلیغ مستقیم کالاهایتان پیدا کنید و در واقع به تولید محتوایی بپردازید که تنها بر فروش کالا تمرکز نمی کند بلکه مشتری مدار بوده و برای مخاطب و نیازهای او ارزش بیشتری قائل است.

2. تولید محتوای مورد نیاز
تنها به معرفی چیزی که می خواهید به فروش برسانید تمرکز نکنید، اگر قصد معرفی و فروش کالاهایی از یک برند خاص را دارید بهتر است قبل از آن مخاطبتان را بشناسید و ببینید او در ارتباط با این محصول تجاری چه چیزی را می خواهد بداند.

3. بیان جذاب
شما باید بتوانید داستان سرای خوبی باشید. امروزه بیشتر برندها تیمی متشکل از سردبیران، تولید کنندگان محتوا، سازندگان محتوا و افرادی را دارند که به عنوان مخاطب متن های تولید شده را خوانده و تحلیل می کنند.

4. انگیزه بخشی تیم تولید محتوا
شما با استخدام کارمندانی برای تیم تولید محتوا و تشویق آن ها در واقع به شریکان تجاری دست پیدا می کنید که حامی و مبلغ برند تجاری شما هستند.

5. رعایت اعتدال
جوپولیتز می گوید در زمینه ی تولید محتوا هر چقدر حضورتان بیشتر از حد طبیعی و فراتر از میزان مورد قبول مخاطب باشد، شانس کمتری برای ماندگار شدن در ذهن مخاطب خواهید داشت. پس سعی کنید کیفیت محتوای تولید شما را بالاتر برده و کمیت را پایین تر ببرید، به خصوص زمانیکه به شناسایی نسبی از برندتان دست پیدا کردید.

6. یافتن حامیان مردمی
شما باید پایگاه های مردمی در بین مخاطبانتان پیدا کنید تا از طریق آن ها به گروه های بزرگتر و بیشتری دست پیدا کنید، در این زمینه می توانید از هنرمندان، ورزشکاران و کسانیکه محبوبیت زیادی در بین مردم دارند استفاده کنید این کار حجم زیادی از وظایف را از دوشتان بر می دارد.

7. امکان باز نشر
در محتواهایی که برای معرفی برندتان استفاده می کنید، هوشمندانه تر عمل کنید اگر در توییتر یا فیس بوک هستید، همیشه در انتهای مطلب آدرس تان را قرار دهید یا اگر از طریق سایت های دیگری اقدام می کنید، بهتر است امکان بارگذاری در فیسبوک، اینستاگرام، توییتر، تلگرام و دیگر شبکه های اجتماعی را فعال کنید تا به تعداد بیشتری از مخاطبان دست پیدا کنید.

8. شروع های مختصر
اگر به جای کیفیت محتوای تولید شده بر حجم زیاد آن تاکید داشته باشید مخاطبان زیادی را از دست می دهید، پس با متن های تولیدی کوتاه تر کارتان را شروع کنید. 

مترجم
وحیده امینی
منبع
toprankblog
برچسب‌ها
اشتراک گذاری
از همین وب‌سایت مشاهده همه
img-content
1 دقیقه مطالعه / 10 ماه پیش
img-content
10 دقیقه مطالعه / 11 ماه پیش
مطالب مرتبط مشاهده همه
img-content
اشکان رحمانی اشکان رحمانی 4 دقیقه مطالعه | 3 هفته پیش
دیدگاه‌ها
comment_icon دیدگاهت رو بنویس...

برای ثبت نظر ابتدا وارد شوید

mozooazad
به مطالعه مطالب خوب و مفید علاقه‌مندید ؟
عضو خبرنامه پرخواننده‌ترین مطالب موضوع آزاد شوید !
* 2 خبرنامه در هفته. بهترین مطالب موضوع آزاد.
تمامی فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.