بخوانید، بنویسید، دیده شوید!
اختصاصی موضوع آزاد
بخوانید، بنویسید، دیده شوید!
موضوع آزاد
این مطلب به بخش "بعدا می‌خوانم" شما افزوده شد!
ورود
اختصاصی موضوع آزاد
چگونه می توانیم محتوای مورد علاقه مخاطب را تولید کنیم؟
تیم تحریریه موضوع آزاد
5 دقیقه مطالعه / 2 هفته پیش
img-content
چگونه می توانیم محتوای مورد علاقه مخاطب را تولید کنیم؟

اختصاصی موضوع آزاد
نوشتن محتوای مخاطب محور که بتواند تعداد زیادی از افراد را به خود جذب کند، تنها وابسته به این نیست که شما چه چیزی می نویسید، بلکه نحوه ی نوشتن شما و ارتباطتان با مخاطب مورد نظر هم مهم است.
در این مقاله می خواهیم به تکنیک هایی بپردازیم که به پرورش خلاقیت در شما کمک کرده که بتوانید به خلق محتوایی پرمخاطب دست بزنید.

محتوای توانمند
در ابتدای کار بهتر است بدانید که یک محتوای جذاب، محتوایی است که در درجه اول توانمند باشد، این توانمندی به چه معنا است؟ توانمندی به معنای آن است که یک مقاله محتوایی باید بتواند خواننده را با به کار بردن شیوه هایی که در ادامه به آن ها می پردازیم، به خود جذب کرده، او را سرگرم کند و مخاطب را برای خواندن پاراگراف و مقالات بعدی تشنه تر کند به حدی که خواننده آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارد.

مقاله شما باید با زبانی روان و ساده ارائه شود و در واقع خواننده به آن با نگاهی کاربردی توجه کند در یک بررسی انجام شده 94 درصد از خوانندگان مقالات مختلف معتقد بودند که متن هایی را برای مطالعه ترجیح می دهند که برایشان کاربردی بوده و نیازشان را نسبت به اطلاعاتی که می خواهند مرتفع می کند.

یکی دیگر از موضوعاتی که مخاطب را به خواندن یک متن ترغیب می کند، لذت بردن است. یک متن توانمند خوانندگان خود را سرگرم می کند، برای این کار می توانید از عنصر طنز هم در نوشته هایتان استفاده کنید.

قابلیت اعتبار نکته ی مهم دیگری است که شما با حمایت از یک متن معتبر و مستدل این اجازه را به خوانندگانتان می دهید که آن را با اطمینان کامل به اشتراک بگذارند. اگر از منابع معتبر و قابل اعتماد در مقاله تان استفاده کنید برند و شهرت شما باگذشت زمان بیشتر شده و به دلیل آنکه مخاطبان برای کسب اطلاعات بیشتر به سراغ شما می آیند رتبه تان در گوگل بالاتر می رود.

 محتوای قابل رویت در گوشی های هوشمند
در سال 2015 شرکت گوگل اعلام کرد که در سال های اخیر مردم برای جستجوهای معمولی شان از موبایل بیشتر از کامپیوترها و لپ تاپ استفاده می کنند. امروزه بسیاری از سایت ها در صورتیکه مخاطب از گوشی های هوشمند برای سرچ های اینترنتی استفاده کند، آن ها را به صفحاتی با کیفیت بهتر هدایت می کنند. بنابراین بهتر است با فراهم کردن این بستر تجربه ی مطالعات مجازی را برای مخاطبانتان جذاب تر کنید. البته در این میان باید پارادایم هایی را هم در نظر بگیرید که به آن ها در ادامه بیشتر می پردازیم.

بهتر است از فشرده نویسی پرهیز کنید، تصور کنید مخاطبی که از طریق گوشی  در حال خواندن محتوای تولیدی شما است و با متن و محتوای زیاد و با حجم بالا روبرو می شود حدس می زنید چه کار می کند؟ ترجیح می دهد آن را نخوانده و به حال خود رها کند، این بدان معنا نیست که شما باید متن کوتاه تری تولید کنید، بلکه شما باید تمام تلاشتان را بکنید تا عبارات، لغات و جملاتی را که به آن ها نیاز ندارید از متن تان حذف کنید. با استفاده از لغات کوتاه تر پاراگراف های شما هم کوتاه تر شده و برای مخاطب نوشته هایتان جذاب تر می شود.

خواندن تیتر ها و سر فصل های کوتاه تر هم برای مخاطبی که از طریق گوشی به شما متصل شده، جذاب تر و راحت تر خواهد بود.

 متن های گره گشا
اغلب مخاطبان از متن هایی که کاربردی بوده و به آن ها چگونگی کار با وسایل مختلف یا راهکارهای مختلف را ارائه می دهند استقبال می کنند.این مطالب در زمره ی مطالب ارزشمند و سرگرم کننده ی مخاطب دسته بندی می شوند. فکر می کنید چگونه می توانیم متن هایی ارزشمند و سرگرم کننده تولید کنیم؟

  • بهتر است برای لحظاتی خودتان را جای خوانندگان متن تان تصور کنید و ببینید که به چه چیزی بیشتر نیاز دارند و می خواهند چه بدانند؟
  • یک عنوان ساده برای متن تان انتخاب کنید که به درستی و با زبانی روان نشان دهد که شما دقیقا چه چیزی را می خواهید به خوانندگانتان آموزش دهید.
  • موضوعاتی را برای آموزش انتخاب کنید ، که بسیاری از مخاطبان را برای خواندن مطالب شما جذب کند، در واقع برای گروه بسیاری از آن ها کاربردی باشد.
  • بهتر است در میانه ی مطالبتان خوانندگان را با عناوین و افعال دوم شخص مورد خطاب قرار دهید و از مثال ها و نمونه هایی برایشان بگویید که ملموس تر باشد.

لغات قدرتمند
نویسندگان ماهر کاملا می دانند که باید از چه کلمات و عباراتی برای درگیری عاطفی مخاطب در متن استفاده کنند. پس بهتر است کمی هم روی قلب و احساستان کار کنید تا بتوانید متنی مختصر و ارزشمند تولید کنید که مخاطب را با خود همراه کند. یک از این راه ها استفاده از لغات قدرتمند و به کاربردن قالب ها و فرمت های متفاوتی در متن است که توان جذب خواننده را داشته باشد، چند فرمت مختلف را امتحان کنید و باز خورد آن را ببینید قطعا به نتایج مثبتی خواهید رسید.

مترجم
وحیده امینی
منبع
entrepreneur
برچسب‌ها
اشتراک گذاری
mozooazad
به مطالعه مطالب خوب و مفید علاقه‌مندید ؟
عضو خبرنامه پرخواننده‌ترین مطالب موضوع آزاد شوید !
* 2 خبرنامه در هفته. بهترین مطالب موضوع آزاد.
مطالب مرتبط مشاهده همه
img-content
زنجبیل یکی از گیاهان دارویی است که در کاهش حالت تهوع و تسکین ناراحتی های معده و روده ای موثر می باشد، اما تحقیقات اخیر حاکی از آن است که این گیاه دارای خاصیت های آنتی اکسیدانی و ضد التهابی نیزمی باشد. از طرفی زنجبیل در درمان برخی بیماریهای ...
6 دقیقه مطالعه / 4 ساعت پیش
img-content
درست مثل دنیای گوشی‌های موبایل و کامپیوترهای شخصی، دنیای تلویزیون‌ها هم، روزبه‌روز جذاب‌تر می‌شود. شرکت‌های سازنده‌ی تلویزیون‌ها، دیگر به کیفیت تصویر بسنده نمی‌کنند و سعی می‌کنند تا انواع و اقسام فناوری‌های روز را وارد این دستگاه‌های جذاب ک ...
5 دقیقه مطالعه / 4 ساعت پیش
img-content
اگر به دنبال یادگیری یک زبان جدید هستید ما در این مطلب می­‌خواهیم ترفندهایی را به شما آموزش دهیم که به یادگیری زبان جدید در مدت زمان کوتاه کمک قابل توجهی می‌کند. با موضوع آزاد همراه باشید. ...
9 دقیقه مطالعه / 22 ساعت پیش
پیشنهاد سردبیر مشاهده همه
img-content
علارغم پیشرفت‌هایی که در عرصه علم شده است، هنوز هم رازهای کشف نشده‌ای وجود دارد که برای ما غیرقابل درک هستند. با ارایه نظریه تکامل و انتخاب طبیعی توسط داروین، پنجره‌‌ی جدیدی به روی علم گشوده شد و دیدگاه ما را نسبت به جهان، همانند نظریه نسبی ...
9 دقیقه مطالعه / 2 ساعت پیش
img-content
عکاس و گردشگر ایتالیایی که چندی پیش اولین گزارش تصویری او از ایران با عنوان "زیبایی سحرآمیز" در رسانه‌ها بازتاب یافت در دومین گزارش از سفر خود روستاهای "پنهان" ایران را به تصویر کشیده است. ...
6 دقیقه مطالعه / 2 ساعت پیش
img-content
زنجبیل یکی از گیاهان دارویی است که در کاهش حالت تهوع و تسکین ناراحتی های معده و روده ای موثر می باشد، اما تحقیقات اخیر حاکی از آن است که این گیاه دارای خاصیت های آنتی اکسیدانی و ضد التهابی نیزمی باشد. از طرفی زنجبیل در درمان برخی بیماریهای ...
6 دقیقه مطالعه / 4 ساعت پیش
تمامی فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.