بخونید، خونده بشید!
یک رهبر بزرگ چه خصلت‌هایی دارد؟ دوازده نقل قول از مدیران موفق
بخونید، خونده بشید!
موضوع آزاد
این مطلب به بعدا می خوانم شما افزوده شد!
خودت انتخاب کن
اختصاصی موضوع آزاد
یک رهبر بزرگ چه خصلت‌هایی دارد؟ دوازده نقل قول از مدیران موفق
تیم تحریریه موضوع آزاد
1676 خواننده / 10 دقیقه مطالعه / 8 ماه پیش
like1K
img-content
ایشــو مگ ایشــو مگ
گزیــــده‌ تر بخوانیـــــد
دنبال کن
یک رهبر بزرگ چه خصلت‌هایی دارد؟ دوازده نقل قول از مدیران موفق

همه ما در نقش‌های مختلفی که در جامعه یا زندگی خصوصی خود ایفا می‌کنیم گاه در جایگاه یک رهبر هم، هر چند موقتا، نقشی بازی می‌کنیم. در واقع رهبری کردن یک نقش فرار‌ناپذیر است. بله شما هم رهبرید و خواه نا خواه در زندگیتان مجبور خواهید شد تا این نقش را ایفا کنید. در ادامه می‌خواهیم به ابعاد مختلف یک رهبر موفق از دیدگاه بزرگان بنگریم.

 

تمرکز

"می‌گویند هر رهبری تصمیمات مهم ولی ناپسندی می‌گیرد. یقینا این تمام حقیقت نیست. ولی به گمان من اهمیت تمرکز را نشان می‌دهد. برای رهبری خوب بودن شما نمی توانید در چیزهای کوچک، نقش بزرگی داشته باشید و باید نسبت به رقیبانتان کمتر حواستان پرت شود. برای انجام موارد حیاتی، شما باید بعضی اتفاقات را نادیده بگیرید. وگرنه موارد پیش پا افتاده شما را غرق خواهند کرد."

تیم فریس، نویسنده پر فروش، مجری برنامه تیم فریس

 

اعتماد به نفس

"رهبری که دید باز دارد و با اطرافیانش همدرد است و هدایت‌شان میکند، حتما اعتماد به نفس و حس پیروزی را به آنها القا خواهد کرد. به عنوان یک زن رهبر به منظور شناخته شدن و مورد قبول واقع شدن احساس می کنم باید  خود را مغرور و جسور نشان دهم ولی با این وجود همواره تلاش داشته باشم اصل و نسب جنوبی (ایالات جنوبی آمریکا) را حفظ کنم که بر مهربانی و دست و دل بازی تاکید دارد. این دو در کنار هم برای کسب احترام عملکرد خوبی دارند."

بری رافرتی، مدیر عامل شرکت کچام آمریکا شمالی

 

اشتیاق

"شما باید به کاری که می‌کنید عشق بورزید. برای موفقیت کامل در کاری باید نسبت به آن وسواس فکری داشته باشید و اجازه دهید در کارتان غرق شوید. صرف نظر از اینکه کار شما ممکن است تا چه حد با موفقیت جلو برود، هرگز راضی نشوید و به طور مداوم برای کاری بزرگتر، بهتر و عظیم تر اقدام کنید. شما باید الگو باشید، نه به علت اینکه احساس می‌کنید این کاری است که باید انجام دهید بلکه این روش زندگی شماست."

جو پرز، از مؤسسین Tastemade

 

سخت کوشی

"درک اعداد زیربنایی بهترین کاری است که من برای کسب و کارم کرده ام. از آنجا که ما یک واحد خدماتی بر پایه حق اشتراک هستیم، از دست دادن مشترکین بیشترین اثر را روی کار ما می‌گذارد. امکان اینکه این تعداد از 6% به 4% برسد به معنی افزایش پنجاه درصدی مدت زمان حفظ مشتریان است. ما تمرکز روی این ابعاد موضوعی را یاد نخواهیم گرفت، مگر اینکه بتوانیم اطلاعاتمان را به دقت تحلیل کنیم."

سل اورول، از مؤسسین Examine.com

 

شخصیت داشتن

"همه ما موارد منحصر به فردی را به این دنیا ارائه داده‌ایم و اگر کسی خود واقعیش نباشد احساس می‌کنیم. هرچه بیشتر به ارتباطات واقعی با مردم دقت کنید و به دنبال راهی برای کمک به آنها باشید- نه اینکه تنها به کارهایی که آنها می‌توانند برای شما انجام دهند فکر کنید- دوست داشتنی‌تر و با شخصیت‌تر می‌شوید. برای این کار لازم نیست رهبر فوق العاده‌ای شوید بلکه کافیست رهبری محترم باشید. این موضوع می‌تواند تفاوت زیادی در کارتان ایجاد کند."

لوئیس هاوز، پرفروشترین نویسنده نیویورک تایمز برای مکتب شکوه

 

ذهن باز

"یکی از بزرگترین پندارها این است که رهبران خوب تجاری، متفکرینی بزرگ با عزمی راسخ هستند که بدون در نظر گرفتن اتفاقات احتمالی به هدف خود پایبند می‌مانند. این حرف ها بی معنی است. واقعیت این است که رهبران باید در عین داشتن ذهنی باز، انعطاف هم داشته باشند و در صورت نیاز خودشان را با شرایط سازگار کنند. هنگامی که در مرحله راه اندازی یک شرکت هستید، برنامه ها بسیار مبالغه آمیز هستند و اهداف پایدار نخواهند بود. تعهد شما باید راجع به سرمایه‌گذاری، توسعه و حفظ روابط باشد."

دیموند جان، مدیر عامل شرکت  Shark Brandingو FUBU

 

مثبت نگری

"برای رسیدن به سرفرازی باید خوش بینی را رواج دهید. فراز و نشیب‌های بسیاری وجود خواهد داشت اما رواج مثبت‌اندیشی به شرکت کمک می‌کند تا به کار خود ادامه دهد. اما آگاه باشید: این امر مستلزم داشتن شهامت است. شما باید قلبا به ممکن کردن غیر ممکن‌ها اعتقاد داشته باشید."

جیسون هریس، مدیر عامل شرکت Mekanism

 

شفافیت

"من هیچ وقت خودم را درگیر این مفهوم نکردم که "باید نقاب به چهره داشته باشی". به عنوان یک رهبر تنها راهی که  برای جلب اعتماد و قبول ایده‌هایم بین تیم‌ و همکارانم پیدا کردم، این بود که حرف‌هایم 100% معتبر باشند و با دید باز جلو بروم، گاهی ممکن است اشتباه کنم، اما همیشه در مورد کار پرشور و نشاط باشم. این کار به من آزادی عمل می‌داد تا همیشه حاضر و با شرایط سازگار باشم. آنها می‌دانند که چه چیزی پیش‌رو خواهند داشت و حیرت‌زده نمی‌شوند."

کری پاتس، مدیر ارشد روابط عمومی، ESPN

 

صداقت

"کارمندان ما بازتاب مستقیمی از ارزش‌هایی هستند که ما به عنوان رهبر تجسم می‌کنیم. اگر از روش‌های واکنشی و منسوخی استفاده می‌کنیم که طبق آنها بیشتر از اینکه لازم باشد کاری که صحیح است را انجام دهیم، باید ثابت کنیم که صحیح می‌گوییم. با لین کار ما قدرت کامل کسب و کارمان را محدود می‌کنیم و استعدادهای بالا را از دست می‌دهیم. اگر شما روی معتبر بودن در تمامی تعاملات خود تمرکز کنید، همان روی کسب و کار و فرهنگ شما تاثیر می‌گذارد و بقیه چیزها هم به همین ترتیب پیش می‌روند."

گنار لاولیس، مدیر‌عامل و مؤسس مشترک، Thrive Market

 

الهام بخشی

"مردم همیشه می‌گویند که آدم‌های خودساخته‌ای هستند. اما چنین چیزی وجود ندارد. رهبران خود ساخته نیستند. آنها به این سمت هدایت شده‌اند. من وقتی به آمریکا آمدم به جز ساک ورزشی‌ام هیچ پول یا چیز دیگری به همراه نداشتم، اما نمی‌توانم بگویم بدون داشتن چیزی آمده بودم. دیگران به من را تشویق می‌کردند و مشاوره‌های فوق العاده‌ای می‌دادند، و من از باورها، شور ‌و‌ شوق درونی و اشتیاقی که داشتم، قدرت می‌گرفتم. به همین دلیل همیشه دوست دارم به دیگران انگیزه بدهم، چه به دوستانم یا به غریبه‌ها در "ردیت". من قدرت این تشویق کردن و الهام بخشی را می‌دانم، و اگر کسی با تکیه به من می‌تواند به مراحل بالا برسد، من به شدت مایلم به آنها کمک کنم."

آرنولد شوارتزنگر، فرماندار سابق کالیفرنیا

 

نوآوری

در هر سیستمی که منابعش محدود است و افزایش جمعیت در آن محدودیت ندارد، مثلا کسب و کار شما یا کل بشریت، نوآوری نه تنها برای موفقیت بلکه برای بقای شما ضرورت دارد. نوآوران رهبران ما هستند. شما نمی‌توانید آنها را از هم جدا کنید. فرقی ندارد که به صورت فکری باشد، با فناوری یا به صورت سازمانی، به هر حال نوآوری تنها امید ما برای حل چالش‌های موجود است.

آبری مارکوس، بنیانگذار، Onnit

 

صبر

"صبر و شکیبایی داشتن واقعا یک شجاعت است؛ چون میزان تعهد شما به موضوع پیش آمده را می‌سنجد. راه رسیدن به چیزهای بزرگ همیشه دشوار است، اما رهبر خوب می‌داند چه زمانی کار را رها کند و چه وقت دوباره ادامه دهد. اگر دیدتان به اندازه‌ی کافی باز باشد، صدها دلیل برای اینکه "چرا این کار قابل انجام شدن نیست" و چندین دلیل برای مردد شدن پیدا خواهید کرد. در این روند چیزهای بسیاری باید کنار هم قرار بگیرند؛ از جمله بازارهای خارجی، رقبا، تامین مالی، تقاضای مصرف کننده و همیشه یک مقداری شانس برای جلو بردن چیزهای بزرگ لازم است."

دن برایان، مدیر ارشد عملیات، WhipClip

مترجم
پرستو پورگیلانی
منبع
entrepreneur
برچسب‌ها
اشتراک گذاری
از همین وب‌سایت مشاهده همه
img-content
2181 خواننده / 6 دقیقه مطالعه / 3 ماه پیش
img-content
17831 خواننده / 5 دقیقه مطالعه / 4 ماه پیش
img-content
9196 خواننده / 9 دقیقه مطالعه / 4 ماه پیش
مطالب مرتبط مشاهده همه
img-content
11 دقیقه مطالعه / 1 سال پیش
img-content
18 دقیقه مطالعه / 1 سال پیش
img-content
15 دقیقه مطالعه / 1 سال پیش
دیدگاه‌ها
comment_icon دیدگاهت رو بنویس...

برای ثبت نظر ابتدا وارد شوید

mozooazad
به مطالعه مطالب خوب و مفید علاقه‌مندید ؟
عضو خبرنامه پرخواننده‌ترین مطالب موضوع آزاد شوید !
* 2 خبرنامه در هفته. بهترین مطالب موضوع آزاد.
تمامی فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.