بخونید، خونده بشید!
لینکدین چیست و چرا باید در آن عضو شوید؟
بخونید، خونده بشید!
موضوع آزاد
این مطلب به بعدا می خوانم شما افزوده شد!
خودت انتخاب کن
اختصاصی موضوع آزاد
لینکدین چیست و چرا باید در آن عضو شوید؟
تیم تحریریه موضوع آزاد
15 دقیقه مطالعه / 1 سال پیش
img-content
ایشــو مگ ایشــو مگ
گزیــــده‌ تر بخوانیـــــد
دنبال کن
لینکدین چیست و چرا باید در آن عضو شوید؟

لینکدین چیست و چرا باید در آن عضو شوید؟

اختصاصی موضوع آزاد- شاید کلمه‏ ی "لینکدین" را از همکاران، همکلاسی‏ها یا حین صحبت با دوستی که به دنبال کار می‏گردد شنیده باشید. لینکدین (linkedIn) چیست؟

شما تنها کسی نیستید که از این موضوع بی‏ خبرید. با وجود اینکه امروزه لینکدین یکی از شبکه های محبوب اجتماعی به حساب می‏آید اما بسیاری از مردم هنوز ایده‏ ای ندارند که چه کاربردی دارد و عضویت در آن چه مزیت‏هایی می‏تواند به دنبال داشته باشد.

 

مقدمه‎ای کوتاه برای لینکدین

به بیان ساده، لینکدین شبکه ‏ای اجتماعی برای افراد حرفه‏ ای است. اگر شما در شرکتی بزرگ مدیر اجرایی بازاریابی هستید، صاحب کسب و کار بوده و یا فروشگاه محلی ‏ای را اداره می‏کنید یا حتی دانشجوی سال اول هستید که موقعیت‏ های شغلیش در آینده را می ‏سنجد، عضویت در لینکدین می‏تواند برای شما مفید باشد. این شبکه برای تمام کسانی که می‏خواهند زندگی کاری و حرفه‏ ای خود را با یافتن موقعیت ‏های جدید کاری و گسترش دادن به حرفه‏ خود با جدیت دنبال کنند و با متخصصان دیگر نیز در ارتباط باشند، مناسب است.

لینکدین نسبتا شبیه قرارهایی است که در شبکه ‏های اجتماعی سنتی گذاشته می شد تا متخصصان با یکدیگر ملاقاتی داشته باشند، صحبت کنند و کارت ویزیتشان را به یکدیگر بدهند. در لینکدین می‏توانید در قسمت "connections" ارتباط برقرار کرده، از طریق پیام خصوصی با یکدیگر صحبت کنید و تمامی سوابق کاری و دستاوردهای خود را در پروفایلی منظم و سازماندهی شده بنویسید تا کاربران دیگر ببینند.

لینکدین به لحاظ ویژگی‏ های گسترده ‏ای که دارد خیلی شبیه فیسبوک است. با این تفاوت که مخاطبان لینکدین افراد حرفه‏ ای هستند، و به همین علت امکانات این شبکه اجتماعی تا حد زیادی تخصصی‏ تر شده ‏اند. اما به طور کلی اگر شما روش استفاده از فیسبوک یا هر یک از شبکه‏ های اجتماعی مشابه را بلد هستید، لینکدین تا حدی مشابه آنهاست.

 

ویژگی‏های اصلی لینکدین

خانه
خانه به صفحه‏ ای گفته می‏شود که اطلاعات آن مرتبا در حال به روزرسانی هست. اخبار جدیدی که دوستان شما با دیگر کاربران به اشتراک می‏گذارند و یا شرکت‏ هایی که شما آنها را دنبال می‏کنید در این قسمت نشان داده می‏شوند.

پروفایل
پروفایل شما شامل اسم، عکس و موقعیت شغلیتان می ‏شود که در قسمت راست بالای صفحه قرار دارد. پایین آن می‏توانید به طور مختصر از تجربیات کاری، تحصیلات و موارد مشابه آن بنویسید.

شبکه‏ من
در این قسمت تمامی کاربران شبکه‏  لینکدین که شما با آنها در ارتباط هستید را می‏بینید. اگر در قسمت بالای منو، بخش تنظیمات، موس خود را نگه دارید، بخشی دیگر از گزینه ‏ها برای اضافه کردن مخاطبان و یا پیدا کردن افراد و فارغ ‏التحصیلانی که ممکن است بشناسید نمایان می‏شود.

مشاغل
هر روز لیستی از مشاغل توسط کارفرمایان ارسال می‏شود و لینکدین نیز با توجه به اطلاعات موجود در پروفایل شما از جمله موقعیت مکانی و اولویت کاری مورد نظرتان آنها را به شما پیشنهاد می‏دهد.

علاقه‏ مندی‏ ها
در لینکدین، علاوه بر برقراری ارتباط با افراد حرفه‏ ای می‏توانید به علایق خود نیز بپردازید. از جمله صفحه‏ شرکت‏ ها، گروه ‏های مرتبط به علایق، بخش اشتراک اسلاید برای نمایش تصاویر و بخش "Lynda" که مرتبط با اهداف تحصیلی است.

نوار جستجو
لینکدین از قابلیت جستجوی بالایی برخوردار است که به شما این اجازه را می‏دهد که اطلاعات مورد نظر خود را از چندین فیلتر رد کنید. کافیست کمه ‏ "جستجوی پیشرفته" کنار نوار جستجو را بزنید تا متخصصان، شرکت‏ ها و یا مشاغل مورد نظر خود را بیابید.

پیام
هنگامی که می‏خواهید با فرد دیگری صحبت کنید می‏توانید به وی پیام خصوصی بدهید و عکس و . . .  را در پیوست برای او ارسال کنید.

اطلاع رسانی
لینکدین هم مانند شبکه ‏های اجتماعی دیگر، بخش اطلاع رسانی دارد. لینکدین هنگامی که توسط کسی تایید شوید یا به جایی دعوت شده و یا مطلبی که به آن علاقه دارید به اشتراک گذاشته شود، شما را مطلع می‏سازد.

دعوت‏ های در حال انتظار
وقتی کاربران دیگر شما را به لیست دوستانشان دعوت می‏کنند از طرف لینکدین دعوتی برای شما ارسال می‏شود که باید به آن پاسخ دهید.

این‏ها اساسی ‏ترین ویژگی‏هایی هستند که هنگام عضویت در لینکدین باید از آنها آگاهی داشته باشید. البته که می‏توانید با جستجوی بیشتر در لینکدین و صرف کنی وقت به جزئیات آن نیز وارد شوید.

 

لینکدین چه استفاده ‏هایی دارد

اکنون می‏دانید هدف لینکدین چیست و چه مخاطبانی دارد. اما شاید ایده ‏ای برای شروع به کار با آن نداشته باشید. بسیاری از کاربران صفحه‏ ای می ‏سازند اما چون ایده‏ ای نسبت به نحوه‏ ی استفاده از آن ندارند، رهایش می‏کنند.

همکاران قبلی خود را بیابید.
می‏توانید از قسمت شبکه من به دنبال همکاران قدیمی، معلم ‏ها، همکلاسی‏ ها و هر کس دیگری که فکر می‏کنید برای بودن در شبکه  حرفه ‏ای شما مناسباند، بگردید. تنها کافیست از طریق ایمیل خود مخاطبانتان را در اختیار لینکدین قرار دهید.

از پروفایل خود به عنوان یک رزومه استفاده کنید.
پروفایل لینکدین شما روزمه‏‏ کاملی است که می‏توانید هنگام درخواست کار، لینک آن را در ایمیل یا سربرگ نامه ‏تان بیاورید. برخی سایت‏ ها که از طریق آنها درخواست کار ‏می‏دهید نیز اجازه می‏دهند با وصل شدن به لینکدین اطلاعات خود را وارد کنید.

کار پیدا کرده و درخواست دهید.
لینکدین یکی از بهترین موقعیت‏ های کاریابی آنلاین است. کارهایی که به آن علاقه دارید به شما توصیه می‏‏شود و حتی می‏توانید در نوار جستجو نیز به دنبال آنچه می‏خواهید بگردید.

با افراد حرفه ‏ای جدیدی آشنا شوید.
موقعیت خوبی است که با همکاران قبلی یا کسانی که اکنون با آنها همکار هستید در لینکدین در ارتباط باشید. از آن بهتر اینکه میتوانید با متخصصانی در شهر خود یا به طور بین ‏المللی آشنا شوید.

در گروه‏ها عضو شوید.
برای آشنایی با دیگران طبق علایق یا کار فعلی خود در گروه‏ ها عضو شده و فعالیت کنید. اعضای گروه کار شما را می‏بینند و اگر بپسندند با شما ارتباط برقرار می‏کنند.

وبلاگ بنویسید.
بخش وبلاگ ‏نویسی به نام "Pulse" به کاربران این اجازه را می‏دهد که مطلب بنویسید و صدها نفر هم از مطالب خوب شما استفاده کنند. مطالب به اشتراک گذاشته شده در پروفایلتان هم نشان داده می‏شوند و اعتبار شما را در آن زمینه کاری بالا می‏برد.

 

صفحه‏ لینکدین خود را ارتقا دهید

ممکن است خیلی ‏ها با عضویت عادی لینکدین راحت باشند اما در صورتی که می‏خواهید از ویژگی‏ های پیشرفته‏ استفاده کنید باید آن را ارتقا دهید. برخی ویژگی‏ های پیشرفته لینکدین مثل "چه کسی از حساب شما بازدید کرده" برای کاربران عادی فعال نیست.

لینکدین برای کسانی که می‏خواهند به شغل رویایی خود برسند، شبکه ارتباطات خود را گسترش دهند یا استعداد خاصی بیابند و آنها را استخدام کنند طرح های بزرگی دارد. می‏توانید هر یک از طرح‏ ها را یک ماه به طور رایگان امتحان کرده و برای ادامه‏‏ 30.99$ بپردازید.

لینکدین برای IOS و اندروید اپلیکیشن رایگان ارائه داده که تمام خدمات ذکر شده ‏لینکدین را شامل می‏شود. برای دریافت این اپلیکیشن‏ ها به صفحه‏ موبایل لینکدین مراجعه کنید.
 

نویسنده: دنیل نیشنز

مترجم
پرستو پورگیلانی
منبع
wired
برچسب‌ها
اشتراک گذاری
دیدگاه‌ها
comment_icon دیدگاهت رو بنویس...

برای ثبت نظر ابتدا وارد شوید

mozooazad
به مطالعه مطالب خوب و مفید علاقه‌مندید ؟
عضو خبرنامه پرخواننده‌ترین مطالب موضوع آزاد شوید !
* 2 خبرنامه در هفته. بهترین مطالب موضوع آزاد.
تمامی فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.